gabrety hartmanice

 

 

uvod

gabrety

akce

fotky

comics

comics

tabory

stahuj

skaut

vzkazy

lilie


Tříkrálová sbírka 2015  (4. 1. 2015)

3krale2015

Sotva jsme se přehoupli do roku 2015, čekala nás první letošní neděle a s ní Tříkrálová sbírka pro Charitu Česká republika. Zatímco loni jsem během toho, kdy naši skautíci obcházeli Hartmanice a vybírali peníze do kasiček, přiváděla na svět syna Matýska, letos mi tento den nepřipadal tolik dramatický. Ne tak Kouli, ale o tom se dočtete za chvíli.
Sešli jsme se v klubovně v půl deváté, kde se děti nastrojily do kostýmů tří králů. Díky tomu, že dorazil Kislík, jsme mohli vytvořit skupinky dvě a tím  pádem si celou doborčinnou akci urychlit a zjednodušit. Leč počasí nás tak trochu pozlobilo. Ale copak nás, ale Kouli, o čemž se dočtete již brzy.
Vyrazili jsme do náročného terénu, kterým bylo asi 20 cm čerstvě napadaného sněhu, který na mnohých místech nebyl ještě odmeten a brodili jsme se závějemi. Ale co teprv Koule, to vám povím už opravdu za chvilku.
Tradičně si na začátek sbírky necháváme to největší sousto - tedy velice strmý vrch Ulm, kde i nekuřáci jedou na kyslíkový dluh (nemluvě o Kislíkově dluhu za registraci...no nějak jsme ten jeho dluh zakecali, pravda). Obešli jsme pár chalup na Ulmu a mě zvoní telefon v kapse. Tipujete správně - volá Koule. "Pídý prosimtě, já dorazim později, my sme zapadli autem..." -  já:"...jak zapadli?"  -  Koule: "No Venca se jel otočit a klouzlo  mu to tam a visí zadníma kolama ve vzduchu....několik nadávek....nesehnala bys mi číslo na někoho s traktorem?"  -  já: "... jasně."  3kralove2015Takže sháním číslo někoho s traktorem a rukama nohama instruuju moje tři krále, aby zpívali, nastavovali správně kasičky, dávali cukr a kalendáříky a psali čitelně K+M+B 2015.
Nakonec seženu tři čísla na traktoristy, ačkoli po rozhovoru s jedním uznávám, že s ním nemůžeme počítat, protože prohrnuje cesty ke všem čertům a dál. Nicméně Koule je zachráněna a my kráčíme Hartmanicemi dál. U Kočandrlů se na chvilku zakecáme a pokračujeme z kopce dolů, teď už nás čekají hlavně bytovky a opět kyslíkový dluh, neboť vystoupat do čtvrtého patra a hned spustit tříkrálovou koledu je nad lidské i skautské síly. Ve třetím patře už tolik nehýkáme, ve druhém už nám je i rozumět víc než polovina sloky a v prvním patře je to umělecký zážitek.
Kasičky se rychle plní a s Koulí se domlouváme na tom, že už je zbytečné, aby se brodila 2,5 kilometru pešky sněhem a že letos má volno. Loni kvůli mým kontrakcím a porodním bolestem to vzala za mě. A to sama byla ve vysokém stupni těhotenství. Takže Koule dík a klobouk dolů...
Téměř roční synáček nám taky přispívá do kasičky a nám už zbývá označit jen několik dveří, dovybrat pár posledních korun či stokorun a v klubovně rozdělit vybranou koledu, Baltazarové si smyjí čerň z obličejů a už už pospícháme domů. Do tepla. Do sucha. Na oběd!

Pídý

Výtěžek sbírky na Sušicku: 339.035,- Kč, v Hartmanicích jsme vybrali zase o trochu víc než loni, a to  částku 7.956,- Kč  (pro účastníky sbírky je tu konkrétní rozpis - skupinka Pídý: 1.764,- a 2.228,- Kč a skupinka Kislíka: 832,- a 3.132,- Kč; rozdíl pouhých 28,- Kč mezi skupinami)

 » fotogalerie z akce
 

baner last
    1. skautský oddíl GABRETY Hartmanice                                                                                                                                                       © webdesign peedee
kontakt

Vedoucí oddílu:
Petra Divišová (Pídý)
adresa: Příkopy 76
             342 01 Sušice
mobil: 721 784086
email: petra.divisova@centrum.cz

Zástupce vůdce:
Tomáš KočandrleKlubovna
budova MŠ
Hartmanice 128
342 01 Hartmanice