gabrety hartmanice

 

 

uvod

gabrety

akce

fotky

comics

comics

tabory

stahuj

skaut

vzkazy

lilie


Gulášovary (28. 9. 2015)

gulasek_se_chystaV pátek 25.9.2015 jsme se na schůzce rozdělili do dvou týmů v jednom jsme měli být: Já, Tomáš, Cyril, Kubík a Ondra. V druhém týmu měl být: Olda, Lucka B., Lucka K., Anička M., Alenka a Johanka. Do týmů nás rozdělila  Koule. Následně jsme si měli rozdělit suroviny kdo co přinese bylo zapotřebí donést: cibuli, sladkou papriku, hladkou mouku, buřty, sůl, brambory, sádlo/olej a kmín. 

K vaření buřtguláše jsme se měli sejít v pondělí 28.9.2015 před klubovnou v 9:00. Ale přišlo nás tam míň o 3 členy kterými byli: Lucka K., Kubík, Ondra. Stačilo akorát vzít věci z klubovny prkýnka, nože, lžíce a kotlíky s vodou neboť v koutku netekla voda. 

Když jsme dorazili na místo přelili jsme vodu a začali připravovat suroviny. Napřed jsme natahali dřevo které den před tím připravil Pepa. Olda rozdělal oheň a už se na pláty mohl postavit kotlík a vněm  nechat roztéct předem připravené sádlo. Následně jsme krájeli cibuli,  kterou jsme nakrájeli na jemné kostičky a pak hodili na sádlo. Cibulistale_varime promícháváme dokud nám nezhnědne. Následně si nakrájíme buřty na střední kousky které hodíme na dohněda opečenou cibuli. Zalejeme vodou a ponecháme na stejném místě dokud nepřejde voda do varu.  

Když nemáme kvedlačku nahradíme ji dlouhou třískou kterou ovšem nesmíme zapomenout na otevřeném plamenu. Poté, co voda přejde do varu nasypeme do ni mletou papriku, aby guláš chytl správnou barvu a samozřejmě nezapomeneme na kmín.  Po nakrájení přisypeme do kotlíku brambory, sůl a pečlivě mícháme, aby se nám to nepřipálilo. Po dovaření už jen odlijeme porce pro porotu a zbytek řádně spapáme i s chilli papričkami. 

uz_to_brzy_ochutnameSamozřejmě nesmíme zapomenout na vyhlášení  neboť náš guláš zaslouženě vyhrál.  Po snězení jsme všechno sbalili a následně v klubovně myli další půl hodinu. Okolo 12:00 jsme náš spolek rozpustili a šlo se domů.

 

 Ralf  

 » fotogalerie z akcebaner last
    1. skautský oddíl GABRETY Hartmanice                                                                                                                                                       © webdesign peedee
kontakt

Vedoucí oddílu:
Petra Divišová (Pídý)
adresa: Příkopy 76
             342 01 Sušice
mobil: 721 784086
email: petra.divisova@centrum.cz

Zástupce vůdce:
Tomáš Kočandrle
      Klubovna
budova MŠ
Hartmanice 128
342 01 Hartmanice