gabrety hartmanice

 

 

uvod

gabrety

akce

fotky

comics

comics

tabory

stahuj

skaut

vzkazy

lilie


Výprava za Gerlovu Huť aneb další volby ve Springfieldu (5.-6.5.2012)


vypravaPrvní květnový víkend jsme strávili v šumavských lesích kdesi za Gelovou Hutí v malebné chaloupce. Cestu tam nám ve svých vzkazech pomohl nalézt král Šumavy. Na místě samotném se děj celé výpravy však přesunul úplně jinam a to k volbám ve Springfieldu. Odstupující starosta Quimby nám vysvětlil, že už je načase, aby byl vystřídán a tak jsme se o jeho post utkali my, řádní občané Springfieldu. Kandidáti byli následující:
Clancy Wiggum - Koule, Duffman - Kopy, školník Willie - Vašek, Apu - Pídý, Barney - Ija, Vočko - Oldík, Levák Bob - Cyril, ředitel Skinner - Štěpán, Mr. Burns - Kuba, Flanders - Honzík Šafi, doktor Dlaha - Lucka, komiksák - Ondra.

Všichni kandidáti prošli řadou zkoušek, které prověřily jejich vlastnosti, charakter a také znalosti obyvatel Springfieldu i města samotného. Nejprve byly otestovány znalosti formou testu. Dále museli kandidáti na starostu za pomoci policie a svědeckých výpovědí určit zločince, který spáchal trestný čin krádeže. Na policejní stanici provedli úspěšný identikit lumpa. Protože se pak venku střídaly přeháňky a krupobití, zalezli jsme do chalupy a zahráli si unikátní hru "Vítejte ve Springfieldu", která nás moc bavila a užili jsme si u ní spoustu legrace, zvlášť, když jsme museli pouštět hrůzu jako Ralphík (viz foto). poustej_hruzu

Bystrost  a pohotovost kandidátů prověřilo hlídání osmerčat Apua a Manjuly a lehký trénink lacrosu. Večer jsme znaveni zalehli do pelíšků a ráno v šest už jsme byli zas na nohou (my = děti).

Po snídani jsme zase za spolupráce policejní jednotky Clancyho Wigguma úspěšně čapli několik zločinců, chuligánů a mafiánů. Po výtečné svačině, kterou byla lahodná domácí tlačenka, kterou jsme obdrželi darem od rodiny Vojtěchů a za niž jsme složili děkovnou báseň:

Nejlepší dnes byla sváča
od Vojtěchů dlouhá tláča.
Cibule, ocet a chlebíček -
rázem roztáhl se nám pupíček.
Za tu laskominu třikrát dík!
Prkýnkem dostane na zadek Oldík.
Né, ten né, ten nezlobí,
na zadek dostanou jiné osoby!


se kandidáti utkali v prvním kole slovních soubojů, kde mnozí představili svůj program a hlavně svůj um zaujmout publikum a především voliče. Taky jsme dostali skautská trička a v nich jsme sehráli naposledy deskovou hru o Springfieldu.

bratri_a_sestry_v_trikuPak už jsme si nacpali břicha obědem, zabalili saky paky a vyrazili domů. Pěší část výpravy si trénovala lacros, automobilová jednotka po cestě spatřila a zvěčnila nakrklého tetřeva. Nezbývá než uznat, že výprava byla moc fajn a plná nových zážitků!


Pídý    


 


» fotogalerie z výpravybaner last
    1. skautský oddíl GABRETY Hartmanice                                                                                                                                                       © webdesign peedee
kontakt

Vedoucí oddílu:
Petra Divišová (Pídý)
adresa: Příkopy 76
             342 01 Sušice
mobil: 721 784086
email: petra.divisova@centrum.cz

Zástupce vůdce:
Tomáš Kočandrle
      Klubovna
budova MŠ
Hartmanice 128
342 01 Hartmanice