gabrety hartmanice

 

 

uvod

gabrety

akce

fotky

videa

comics

tabory

stahuj

skaut

vzkazy

lilie

logogab

boro

Comicsový strip
Odborka deskovkář taky neni od věci:

strip

Vzkazy z tábora:

Poslední dva díly comicsu jsou konečně tady
Konečně dotáhla Pídý comicsové zážitky z loňského tábora do úspěšného konce. Šestý a sedmý díl na sebe nechaly dlouho čekat, ale jsou naprosto super. Šestý díl zaznamenává ovládání země a poslední díl souboj s národem ohně. Kdo už si to nepamatuje nebo kdo si jen chce osvěžit paměť, tak račte vstoupit ZDE.

baner

Výprava na tábořiště
První červnový víkend vyrazíme na výpravu na Volešek. Sejdeme se v sobotu 1.6.2024 v 9.30 u klubovny. S sebou si zabalte: karimatku, spacák, věci na spaní, hygienu, ešus, lžíci, jídlo a pití na sobotu (v neděli už budeme jíst ze společných surovin) a něco na opékání na ohni (dle vlastní preference). Budeme spát ve stanech. Návrat v neděli v 16.08 do Hartmanic.

baner

Pátý díl comicsu je tu
Tentokrát nebude v hlavní roli žádný ze živlů, ale podíváme se na zdravotní problémy, šlamastyky a hlavně zásah zdravotníků - naštěstí jen našich kvalifikovaných vedoucích. Do konce táborových comicsů z loňského tábora už zbývají poslední dva díly, tak snad to Pídý do konce školního roku a začátku prázdnin stihne... Do comicsu hurá TUDY.

baner


V sekci akce a fotky přibyly záznamy z masopustu a dobročinné cukrárny

Čtvrtý díl comicsu
Další živel - tentokrát vzdu a samotný Aang jako jeho mistr na vás čekají na dvojstránce čtvrtého dílu comicsu z tábora Avatar. Vzdušný národ a jeho úkoly a nástrahy na vás čekají po přímém kliknutí ZDE
nebo jak už jste zvyklí, klasicky v sekci comics.

baner

Setkání skautů na Otavě
Po roční pauze je tu výprava do Horažďovic na Setkání skautů na Otavě. Výprava je pro oddílové členy starší 8 let. S sebou si vemte: kroj, přezůvky, čelovku, spacák, karimatku, věci na spaní a na převlečení, hygienu, ručník, jídlo a pití na víkend, 200,- Kč účastnícký poplatek + kapesné na dopravu a jídlo. Odjezd z Hartmanic v 16.20, v 16.40 sraz v Sušici na nábřeží. Návrat v 11.35 do Sušice, ve 12.10 do Hartmanic.

baner

Informace ke střediskové výpravě na Svárožnou
V termínu 22. - 24. 3. 2024 se uskuteční středisková výprava pro účastníky ve věku 9 - 12 let. Odjezd ze sušického nádraží v pátek 22. března ve 14.40 hodin směr Klatovy a poté Alžbětín. S sebou oblečení dle počasí, věci na spaní, hygienu, přezůvky, čelovku, spacák, 350,- Kč, jídlo na páteční večer /pak už se bude vařit/. Návrat v neděli do Hartmanic ve 14 hod. a do Sušice ve 14.15 (Šumavabusem).

baner

Pojďte s námi do masopustního průvodu!
V neděli 11. února se sejdeme v 10 hodin na náměstí v Hartmanicích - samozřejmě v maskách - abychom si užili masopustního veselí a tradičních oslav. V rámci masopustu bude probíhat soutěž o nejlepší masku.

baner

Třetí díl comicsu z tábora je tu
Exkluzivní noční díl plný nočních etap a přepadů je tu. Tak baterky do ruky a jdeme hltat comicsové bubliny, buď v sekci comics v podsekci Avatar nebo po přímém kliknutí SEM.

baner

Fotogalerie z Betlémského světla a Tříkrálové sbírky nově vloženy mezi fotkami, zápisy u akcí!

Druhý díl táborového comicsu
Jak to bylo, když se celotáborové hry ujala Katara a vtáhla nás do živlu vody se můžete dočíst ve druhém dílu táborového comicsu Avatar. Nový díl je pro vás připraven v tradiční sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Betlémské světlo
Plamínek míru a pokoje se již brzy vydá na pouť napříč kontinenty díky skautům z celého světa. Rakouští skauti nám  dovezou Betlémské světlo z baziliky Narození Páně z Jeruzaléma a předají na ekumenické mši v Linci již tuto sobotu 9. 12. 2023. Letos budeme mít na mezinárodní akci i naše zástupce. O týden později 16. proince 2023 brněnští skauti a skauti z dalších oddílů a středisek rozvážejí Betlémské světlo vlaky po naší republice a i my se připojujeme mezi kurýry - postaráme se o rozvoz na trati Plzeň - Železná Ruda  v čase 15.40 - 17.35. Zároveň zajišťujeme předávání světla na Mouřenci během koncertu žihelského sboru (právě v sobotu 16.12.2023  od 14 do 16 hod). V Hartmanicích pak budeme předávat Betlémské světlo v sobotu 23. prosince 2023 před kostelem sv. Kateřiny od 11 do 13 hodin. Těšíme se na krásné předvánoční setkání.

baner

Prosincové akce
V pátek 8. prosince od 16 hodin je v kině v Sušici promítání filmu Kouzelná beruška a černý kocour ve filmu - pro skauty a jeich rodiče zcela zdarma. Těšíme se na setkání. V pátek 15. prosince od 16 do 18 hodin na náměstí v Sušici bude akce skauti pod lípou - připraveny jsou aktivity ve stáncích, občerstvení formou polévky a ohřátí u ohně. Náš oddíl zajišťuje výrobu lucerniček na Betlémské světlo a bude předávat informace o Betlémském světle.

baner

Registrační poplatky na rok 2024
Středisková rada schválila výši poplatků na kalendářní rok 2024, je to beze změn čili za jednoho člena 600,- Kč za dva 1100,- a od třech členů v rodině a více je to 500,- Kč za osobu. Prosíme o zaplacení ideálně do konce roku 2023 nebo nejpozději na Tříkrálové sbírce v novém roce.

baner


První díl živelného comicsu
Pídý si dala načas, ale udělat dvoustranu comicsu není úplně sranda. Teda vlastně je, je tam zase spousta vtipných momentů. Tentokrát poprvé z tábora Avatar se spolu s dětmi ocitneme "Mezi živly". Od Katary se dozvíme, jak to je vlastně se čtyřmi národy. Tal neváhejte a proklikejte se sekcí comics nebo se dostavte ke čtení comicového prvního dílu kliknutím SEM.

baner

Výprava "vyčisti les"
V rámci akce "vyčisti les" vyrazíme v neděli 1.10.2023 na jednodenní výpravu uklízet odpadky a černé skládky na trase Hartmanice - Trpěšice - H. Krušec - Prostř. Krušec - Nuzerovská Stráž - Loučová. Oblečte se podle počasí, nezapomeňte na skautský šátek a mikinu. S sebou si zabalte svačinu, pití a něco na opečení na ohni. Sraz je v 9h u kluobvny, návrat mezi 14 - 15 h.

baner

V sekci akce je zápis z výprav pro kešku a na Poledník... a ve fotkách fotky!

Přibyla písnička z tábora a také zápis v akcích a fotogalerie z tábora Avatar!

Poslední díl comicsu z tábora starých pověstí českých
Už je skoro načase začít psát příběhy k novému táborovému comicsu, ale potřeba je ještě uzavřít ten z roku 2022. Poslední díl je trochu drsný, protože pojednává o Durynkovi a jeho skonu na oprátce. Mimo jiné. Nazván je "drsný konec" a to tomu i odpovídá. Tak teď už jen kliknout SEM a směle do čtení comicsových bublin!

baner


Výprava na Svárožnou
O víkendu 26. - 28. května 2023 vyrazíme na výpravu na Svárožnou. S sebou si zabalte: spacák, věci na spaní, věci na převlečení, hygienu, KPZ, notýsek, tužku, skautský šátek, přezůvky, baterku, pití a večeři na první den (jídlo na sobotu i neděli zajištěno), 50,- Kč na autobus, oblečení na sebe podle počasí a dobrou obuv. K odjezdu se sejdeme v pátek v 16.50 v Sušici na nábřeží nebo v 17.15 v Hartmanicích na náměstí. Z Železné Rudy půjdeme na skautskou základnu pěšky. Návrat v neděli autobusem v 17.50 do Hartmanic (v 18.10 do Sušice).

baner


Jednodenní výprava na Křemelnou  (fotky i zápis z akce v patřičných kategoriích nahrány!)
V neděli 2. dubna vyrazíme na výpravu na Křemelnou. Sejdeme se v 10 hodin u klubovny a vyrazíme přes Ulm, Pustinu, Malý Babylon, Sněžné jámy až na vrchol Křemelné. Pak sejdeme dolů přes Malý Radkov, Zálužice, Štěpanice, Kundratice zase zpátky do Hartmanic. S sebou si vemte pití a svačinu, něco na opečení na ohni, na nohy dobrou obuv a oblečte se podle počasí, ale nahoře na hoře :) bude chladno. U sněžných jam určitě!

baner

Šestý díl comicsu Staré pověsti české
Kde se dobře vaří, tam se dobře daří! To platí hlavně pro náš tábor. Gastrovýlet zpět do minulosti přináší šestý díl táborového comicsu, který je pro vás k přímému vstupu ZDE (anebo klasicky přes sekci comics). Pěkné počtění a nenaslintejte si do klávesnice!

baner

Setkání skautů na Otavě - ZRUŠENO PRO NEPŘÍZEŇ POČASÍ
V dubnu o víkendu po Velikonocích se v Horažďovicích opět po roce koná setkání skautů na Otavě a to v termínu 14. - 16. 4. 2023. Náš oddíl se také zúčastní. Odjezd: z Hartmanic  autobusem v 16.20, poté přestup v Sušici na nábřeží zase na autobus (odjezd v 16.47), příjezd do Horažďovic, ubytování v tělocvičně, od 18 hod do nočních hodin hra v ulicích města. S sebou: spacák, karimatku, věci na spaní, hygienu, přezůvky, jídlo a pití na dva dny (nevaří se, k dispozici jen rychlovarná konvice na hodně lidí), 200,- Kč poplatek na místě, cca 200,- až 300,- Kč kapesné s sebou (cesta, jídlo ve městě), kroj, věci na převlečení, kdyby pršelo, náhradní spodní prádlo a ponožky, KPZ, baterku. V sobotu se hraje terénní hra, koná se divadelní představení a závěrečný táborák. Návrat: odjezd z Horažďovic v 11.14, příjezd do Sušice v 11.32, poté přesednutí na autobus do Hartmanic v 11.40, příjezd v 12.08.

baner

Pátý díl comicsu vychází
Do víru dívčí války nás vtáhne již pátý díl táborového comicsu. A nedojde jen na dívčí válku, mrkneme se na zoubky Šemíkovi a Horymírovi a okusíme všechny Bruncvíkova dobrodružství. A že jich panečku bylo! Takže teď jen prokliknout do sekce comics nebo přímo tudy ke comicsovým bublinám!

baner

Odměna pro koledníky
Pro všechny děti, které pomáhaly při tříkrálové sbírce je připraveno v sušickém kině promítání filmu "Úžasný Mauric" ve středu 22. 2. 2023. Zároveň se budou losovat výherci odměn, které pro koledníky připravila Charita Sušice. Dozvíme se i celkovou částku letošní tříkrálové sbírky. Ještě jednou veliké poděkování všem oddílovým členům, kteří ve sbírce v lednu pomohli.

baner

Tříkrálová sbírka
Již tuto sobotu 7. ledna 2023 uslyšíte od našich oddílových členů "My tři králové jdeme k vám...". Opět po roce pomáháme Charitě ČR, konkrétně sušické pobočce s tříkrálovou sbírkou v naší obci. V dopoledních hodinách tedy nezamykejte, otevřte dokořán své dveře a hlavně srdce a pokud budete chtít, můžete přispět do našich kasiček na charitu. Děkujeme!

baner

Čtvrtý díl táborového comicsu
Další díl, tentokrát již čtvrtý v pořadí, je nazvaný experti. V comicsových obrázcích a bublinách se můžete dozvědět o dvou zásadních táborových průšvizích. Ze starých pověstí českých je jen okrajově zmíněn Oldřich a Božena. Pokud stojíte o zkratku rovnou na zmiňovaný díl, tak klikněte SEM.

baner

Betlémské světlo - fotogaleria a zápis z akce zapsány
Letos jsme si pro Vás připravili hned několik míst i termínů na to, kdy si k nám dojít pro Betlémské světlo. Pojedeme pro něj a dokonce jej budeme rozvážet na trati Plzeň - Železná Ruda /Alžbětín/ v sobotu 17. prosince 2022. Následující den v neděli 18. prosince 2022 jej budeme předávat u kostela sv. Kateřiny (kam jej také doneseme na mši svatou) v době od 10.30 do 11.30. Ten samý den budeme s Betlémským světlem ještě na Mouřenci a to zase v době koncertu od 14 do cca 16 hodin. Pokud se bojíte, že byste vyhořeli nebo že vám plamen zhasne, tak přijďte ještě den před Štědrým dnem ke kostelu sv. Kateřiny v Hartmanicích - 23.12.2022 od 16 do 17.30 hodin.

baner

Registrační poplatky na rok 2023 a termín tábora
Na listopadové střediskové radě jsme odsouhlasili výši registračních poplatků (které zůstaly tento rok stejné):
- jeden člen ve středisku = 600,- Kč, dva členové = 550,- za každého, 3 a více členů = 500,- za osobu. Prosím o zaplacení na pravidelných schůzkách, ideálně na předávání Betlémského světla /18. a 23. prosince/ nejpozději však na Tříkrálové sbírce. Také jsme již domluvili termín tábora: 16. - 29.7.2023

baner

Třetí nášup starých českých táborových pověstí
Věštění s Libuší a poustu dalšího přináší již třetí díl comicsu z letního tábora. Svatba Bivoje a Kazi?! ...to taky umíme! Tak nečekejte a sledujte bubliny ZDE nebo v sekci comics.

baner


Zápis a fotogalerie z úklidu Šumavy jsou v patřičných sekcích (akce, fotky)

Druhý díl comicsu z tábora 2022
Staré pověsti české plynou dál a po Praotci Čechovi se slova ujal Vojvoda Krok a na scénu přišly i jeho tři spanilé dcery: Kazi, Teta a Libuše. V hlavní roli mimo ně je v druhém dílu táborového comicsu Julča a její povedené seknutí. A nebylo u jednoho. Tak alou, jdeme číst bubliny ZDE.

baner

28. října budeme vařit
Na výpravě jsme se rozhodli, že bychom si mohli zase uvařit. Sejdeme se o hodinu dříve - v 15 hodin u klubovny, přesuneme se k Divišům na Krušec (Ulm je obsazen Spolkem pro Hartmanice) a bude se vařit mexická kuchyně (plněné tacos a tortily). Kdo co obstará: kuřecí maso a jalapeňos - Anička M., rajčata - Kamča, mleté maso - Rakušáci, led. salát, olej, tortily, tacos - Johy, Matěj a Pídý, kys. smetana, česnek - Laura, sýr - Klára K. , sůl, pepř, fazole a kukuřice v konzervě - Smolíci. To bude dobrota!

baner

Úklid Šumavy
V sobotu 15. října vyrazíme na již tradiční Úklid Šumavy. Věci na přespání (oblečení, spacák, hygienu, baterku, přezůvky) odevzdejte den předen na schůzce v klubovně (budou dopraveny na místo). S sebou pak bude potřeba 50,- Kč na autobus, pití a svačina na celý den, nepromoková bunda, pevná obuv, pracovní rukavice a na krk skautský šátek. Půjdeme dvě trasy, nejdříve společně ze Železné Rudy na Černé jezero, kde se naše cesty rozdělí, jedna skupina dojde na Čertovo jezero a pak na Svárožnou a druhá skupina na Ostrý a pak hřebenovkou přes Svaroh také na základnu Svárožnou, kde přespíme, Jídlo od soboty večer už plánujeme společné.
Odjezd v sobotu v 7.45. ze Sušice a v 8.08 z Hartmanic (sraz vždy o 10 minut dříve). Návrat v neděli ve 13.52 do Hartmanic a ve 14.15 do Suišce.

baner

První díl comicsu
Ano, už jste se dočkali. Je tady první díl comicsu z tábora Staré pověsti české. Přenáší nás v čase zpátky do poloviny července 2022, kdy odstartoval náš tábor s tématikou starých pověstí českých. Nechyběl Alois Jirásek, staroslovanské božstvo a hlavně praotec Čech. Ke comicsu se dostanete po přímém vstupu ZDE nebo klasicky z odrážky comics.

baner

Fotogalerie z tábora uložena v sekci fotky

Výprava na Poledník - bohužel zrušeno z důvodu nemoci dětí
První výprava v novém školním roce se uskuteční o víkendu 10. - 11. 9. 2022 a naše kroky povedou z Prášil přes Prášilské jezero až na Poledník. Sraz je v 11.50 v Hartmanicích /v 11.40 v Sušici/, návrat v neděli okolo 14hod. S sebou jídlo na sobotu, věci na přespání + hygienu, spacák, karimatku, nepromokavou bundu, pevnou obuv, baterku, cca 100,- Kč (jízdné, vstup na rozhlednu + pochutiny v kiosku). Výprava je vhodná pro žáky od 3. třídy a starší.

baner

Dobročinná sbírka "školákům od srdce"
Již tuto sobotu 27. 8. 2022 pomůže náš oddíl s dobročinnou sbírkou. Cílem projektu "školákům od srdce" (kterou pořádá TV Nova spolu s Diakonií ČCE) je zajistit školní potřeby pro děti z rodin ohrožených chudobou. Při běžném nákupu v obchodech TESCO stačí nakoupit běžné školní a výtvarné potřeby jako například penály, pastelky, fixy, psací potřeby, kružítka, pravítka, lepidla, vodovky, tempery a další a zde je za pokladnami předat do našich sbírkových košíků. Budeme se na Vás těšit v sobotu 27. 8. 2022 od 10 do 18 hodin v sušickém Tescu!!!

baner

Nahrána fotogalerie i zápis z výpravy na Svárožnou

Poslední schůzka v tomto roce
Naposledy se v letošním školním roce sejdeme na prahu prázdnin ve čtvrtek 30. 6. 2022 po vysvědčení. Sraz bude v 16 hod. u klubovny a vyrazíme na Ulm, kde si upečeme něco dobrého na ohni (každý dle své volby, co má rád). Je to také poslední možnost, kdy odevzdat přihlášku na tábor a zaplatit táborový poplatek.

baner

Informace k odjezdu na tábor
V sekci stahuj jsou ke stažení kompletní informace pro rodiče ohledně odjezdu na tábor a závěrečného táboráku. Zde tedy jen stručně k odjezdu - pro hartmanické děti bude sraz v neděli 17. 7. 2022 ve 13.30 u klubovny, odtud odjezd i s bagáží hasičským transportérem až na tábořiště. Sušičtí dojezd s rodiči přímo na tábořiště na 14 hod. Držme si palce, aby už to tu bylo a pak, aby nám to utíkalo co nejpomaleji!!!

baner

Výprava na Svárožnou
Letošní poslední výprava bude na skautskou základnu Svárožnou o víkendu 17. - 19. 6. 2022. Schůzka v pátek nebude. Odjezd je naplánován na pátek 17.6. v 17.20 z Hartmanic - sraz v 17.10 (v 16.57 ze Sušice, sraz v 16.50), dojedeme až na Železnou Rudu a odtud jdeme pěšky až na základnu. Návrat v neděli 19.6.2022 v 16.20 do Hartmanic (příp. v 16.43 do Sušice). S sebou: spacák, ešus, lžíci, hygienu, přezůvky, oblečení dle počasí, nepromokavou bundu, dobrou obuv, baterku, zápisník a tužku, skautský šátek, 100,- Kč na dopravu a jídlo (sobotu a neděli), páteční večeři a pití na cestu vlastní.

baner

Poslední díl táborového comicsu
Ten letošní tábor už skoro klepe na dveře, takže bylo načase dotáhnout comics z loňského tábora do vítězného finiše. Osmý díl comicsové táborové historie nese název "jen tak si bouchnout" a zavzpomínáme v něm na konec tábora a odměny v piňátách. Pro navnadění na táborové zážitky, které nás už brzy čekají, klikněte SEM.   

baner

Výprava Šumavou
V termínu od 27. do 29. května vyrazíme na pěší putovní výpravu Šumavou. Akce je pro starší děti (od 5. třídy výš). Vyrazíme v 15.30 od klubovny a vrátíme se v neděli odpoledne. S sebou si zabalte jídlo dle instrukcí na schůzce, zápisník, tužku, spacák, karimatku, hygienu, ešus, lžíci, baterku, nepromokavou bundu a skautský šátek. Oblečení zvolte dle počasí a obujte pevnou obuv.

baner

Novinky mezi akcemi a ve fotogalerii
Do zápisů z akcí čerstvě přibyly zápisy z dobročinné cukrárny a úklidu Hartmanic - naše poslední dubnové akce. Stejně tak v sekci fotky můžete najít fotogalerie z obou záležitostí.

baner

Sedmý díl táborového pravěkého comicsu
Předposlední díl comicsu z tábora Cesta do pravěku se tentokrát odehrává v druhohorách a dinosaury jen hýří. Ten, kdo si dlouze lízal rány po souboji dinosaurů si jistě vzpomene, jaké to bylo "maso". No a co teprv náš úžasný dinosaur z dinoparku! Takže už nečekejte a mrkněte na comics SEM nebo klasicky do sekce comics.

baner

Setkání skautů na Otavě
Druhý dubnový víkend (od 8. do 10.4.2022) se konečně po dvouleté pauze bude konat setkání skautů v Horažďovicích. Je pro členy našeho oddílu věkem od 4. třídy. Odjezd v 16.20 autobusem z Hartmanic, poté 16.47 z nábřeží v Sušici, v neděli návrat v 11.32 na nádraží do Sušice, poté autobusem ve 12.08 do Hartmanc. S sebou: 200,- Kč účastnický poplatek + cca další min. 200,- Kč /cesta, jídlo/, karimatka, spacák, hygiena, věci na spaní, věci na převlečení, přezůvky, jídlo a pití na celou dobu pobytu, kroj, KPZ, zápisník, tužku.

baner

Dobročinná cukrárna a Ukliďme Hartmanice - fotogalerie zatím jen na našem facebooku
První dubnový víkend bude pro náš oddíl nabitý zážitky. V pátek 1. dubna 2022 se místo schůzky sejdeme k dobročinné akci, kterou už jsme dvakrát zažili. Pod širým nebem otevřeme dobročinnou cukrárnu a budeme kolemjdoucím prodávat naše výrobky s cílem vydělat co nejvíce peněz a zaslat je na konto organizace Člověk v tísni, která poskytuje pomoc ve válkou zasažené Ukrajině.
V sobotu 2. dubna 2022  v 9 hodin se sejdeme na náměstí a (snad i za podpory dobrovolníků) se zapojíme do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Rozdělíme se do několika úklidových týmů a uklidíme odpadky, které patří do popelnice a ne kamkoliv jinam. Pytle, rukavice a drobné odměny jsou zajištěny.

baner

Šestý díl comicsu
Maturák na táboře? Není problém...umíme a zvládneme cokoli. Anička má aspoň krásnou vzpomínku a my všichni ostatní fajn zážitek. I vy si ho můžete připomenout na úplně nových dvou stránkách táborového comicsu. Po přímém kliknutí ZDE nebo v sekci comics.

baner

Odměna pro koledníky
Charita Sušice zve všechny, kdo se podíleli na tříkrálové sbírce na promítání filmu Červený pes Clifford jako poděkování za pomoc se sbírkou. Představení proběhne ve středu 16. března 2022 od 16 hodin v sušickém kinu. Z účastíků sbírky pak budou zástupci charity losovat několik dětí, které získají odměnu.

baner


Pátý díl táborového comicsu je tu!
Pro fanoušky táborových comicsů je tu zbrusu nový díl plný laskominek a dobrot, které jsme si na táboře dopřávali...vzpomínáte na hady na ohni, jídlo pečené v alobalu v uhlíkách nebo bylinkový čaj a domácí máso a housky?! To vše je i v pátém dílu pravěkého comicsu, který je pro vás po přímém vstupu TADY.

baner

Zápis a fotogalerie z tříkrálové sbírky jsou v sekcích akce a fotky

Výprava do Klatov
Od 14. do 16 ledna nás čeká Šáši "čekatelská" výprava. Vyrazíme do Klatov. Spát budeme ve skautských klubovnách. Odjezd v pátek 14. ledna v 16.20 z Hartmanic, v 17.08 ze Sušice /nábřeží/ - je potřeba přijít aspoň o 10 min dříve. Návrat do Hartmanic /i do Sušice/ v neděli ve 12.08. S sebou: spacák, karimatku, ešus, lžíci, přezůvky, věci na spaní a na převlečení, hygienu, psací potřeby+zápisník, 180 Kč (na dopravu a jídlo), páteční večeři, děti starší 15 let průkazku do autobusu.

baner

Čtvrtý díl pravěkého comicsu
Nové výzvy a trampoty s nimi popisuje již čtvrtý díl táborového comicsu. Snad se vám bude líbit a zavzpomínáte na tábor Cesta do pravěku 2021. Přímým kliknutím ZDE se dostanete rovnou na nový comicsový díl.

baner

Betlémské světlo 2021 - (fotky a zápis z Betlém. světla je v klasických sekcích)
Betlémské světlo už dopravili rakouští skauti do Evropy a bude se rozvážet vlaky 18. prosince 2021. My pro něj dojedeme jako už tradičně do Horažďovic předměstí. Sejdeme se na vlakovém nádraží v Sušici v sobotu 18.12. ve 12.15, navrátíme se tamtéž krátce po půl druhé.
Rozdávání Betlémského světla pak proběhne následující den - v neděli 19. prosince 2021: v Hartmanicích před kostelem sv. Kateřiny od 11 do 12.30 a pak na Mouřenci (během koncertu žihelského smíšeného sboru) od 14 do 16.30 hodin. Moc se těšíme na všechny na setkání, lucerničky pro vás máme - ty už jsme zdobili na jedné ze schůzek.

baner

Registrační poplatky na rok 2022
Listopadová středisková rada odsouhlasila výši registračních poplatků na rok 2022 v následujících kategoriích a částkách:
kategorie 1 (1 člen v oddílu): 600,- Kč
kategorie 2 (2 rodinní členové v oddílu): 550,- Kč
kategorie 3 (3 a více rodinných členů v oddílu): 500,- Kč
Prosím o zaplacení v průběhu měsíce prosince, nejpozději však v prvním lednovém týdnu.

baner

Druhý a třetí díl comicsu z pravěku na webu
Nějaký šotek nám někam zatoulal druhý díl, a teď jsou tu nově pro vás tedy díly dva. Díl druhý nazvaný "zásek" a díl třetí nazvaný "doba ledová je doba ledová". Tak se pořádně zachumlejte do teplé peřiny a hurá ke comicsu. Přímé kliknutí ke druhému dílu je ZDE.

baner

Jednodenní výprava - úklid Šumavy  /fotogalerie nahrána/
V neděli 24. října vyrazíme na výpravu, kterou bude náš tradiční úklid Šumavy. Pojedeme autobusem do Prášil (odjezd v 7.45 ze Sušice a v 8.08 z Hartmanic). Z Prášil poputujeme na Slunečnou, Stodůlky, Křemelnou, Sněžné jámy, Malý Babylon, okolo Dobré Vody přes Hamižnou do Hartmanic. Celkem ujdeme asi 15 km. Dobře se oblečte, počasí je už studené. S sebou si zabalte pití, svačinu, něco na opečení na ohni, rukavice. Vrátíme se odhadem mezi 15 a 16 hod.

baner

První díl comicsu z tábora "Cesta do pravěku"
Tábor už je dva měsíce za námi a Pídý konečně přichází s prvním dílem comicsových dobrodružství. Tento díl je o příjezdu na tábor a nálezu deníku. Hltat jej můžete v sekci comics nebo po prokliknutí ZDE.

baner

Fotky ze Svárožné v sekci fotky!

Výprava na Svárožnou
První výprava v tomto školním roce proběhne od pátku 17. září do neděle 19. září. Vyrazíme na Svárožnou, která nám loni o fous utekla v říjnu kvůli pandemii. Odjezd v 17.20 autobusem z Hartmanic (16.47 ze Sušice). Návrat v neděli v 17.47. Schůzka v pátek nebude, vyrazíme rovnou na výpravu. S sebou si zabalte: spacák, ešus, lžíci, baterku, přezůvky, náhradní oblečení, dobrou obuv, nepromokavou bundu, hygienu, KPZ, zápisník, tužku, skautský šátek a 80,- Kč (na dopravu a jídlo).

baner

Zahajovací schůzka

S novým školním rokem zahajujeme i my nový skautský rok. Sejdeme se v pátek 3. 9. 2021 v 16 hodin u klubovny. Zatím pro naši činnost neplatí žádné restrikce (pokud budeme v počtu do 20 osob a to se zatím podaří vždy).

baner

Nově fotogalerie z tábora v sekci fotky! Táborový zápis v sekci akce. Táborová písnička (2021) v odrážce stahuj.

Fotogalerie a zápis z tropické výpravy na Volešek jsou ve svých kategoriích (fotky, akce).
Zápis z výpravy na Radkov a Radšov ZDE nebo v sekci akce. Fotogalerie mezi fotkami!

Jednodenní výprava 19.6.2021
V sobotu 19. června vyrazíme na poslední výpravu před táborem. Sraz je v 9.45 na náměstí, poté popojedeme autobusem do Petrovic a vydáme se údolím Volešku, kde musíme trochu revitalizovat cestu na tábořiště, kterou poničil přívalový déšť. Cestou si opečeme zase nějaké dobroty na ohni a vyrazíme přes Kochánov, Busil a Peklo zpátky do Hartmanic. S sebou 50,- Kč na autobus, svačinu a pití na celý den, něco na opečení na ohni, pokrývku hlavy, dobrou obuv a roušku do autobusu! Návrat mezi 17 - 18hod.

baner

Nazdárek Julku!
Poslední díl táborového comicsu z roku 2020 je tady. Jednak se dočtete o ošetřování zrněných po boji s římany a o Caesarově audience v galské vesnici. Zanedlouho už budeme moci odvíjet scénář pro další táborový comics, tak snad bude spousta nezapomenutelných a humorných situací, ať je o čem psát a kreslit! Proklik na osmý comicsový díl je ZDE.

baner

Opatrná obnova skautských schůzek
V pátek 21. května 2021
se po dlouhé době sejdeme ke kontaktní činnosti v podobě snad pravidelných schůzek. Instrukce dostali rodiče mailem, nicméně je potřeba přijít buď s negativním výsledkem testu (ne starším než 72 hodin - antigenní test, či 7 dní - PCR test), případně přijít na schůzku o 15 min dříve a zde bude test proveden (s poplatkem 70,- Kč). Už bylo načase, tak honem, ať si užijeme těch pár posledních týdnů do tábora.

baner

Celodenní výprava

V sobotu 22. května 2021
vyrazíme na jednodenní výpravu. Sejdeme se v 9 hodin u klubovny. S sebou si vemte svačinu a pití na celý den, dobré boty na nohy, nepromokavou bundu, něco na opečení na ohni. Vrátíme se okolo 16 hod.  Kdo nebude otestovaný na schůzce z předchozího dne, bude se muset otestovat před výpravou. Trasa: Hartmanice - Štěpanice - Radkov - Radešov - Mouřenec - Palvínov - Vatětice - Hartmanice.

baner

Sedmý díl comicsu  aneb noční můra táborníků
...že nevíte, co mohla být na táboře noční můra táborníků? A co takhle celé dopoledne zasvěcené byrokracii a shánění propustky A38?! Budíte se ze sna s výkřikem: "Už nikdy shánět propustku A38!" nebo "Nikdy víc do domu, kde se zatmívá rozum!" či "Já vim, kde je ta zatracená registrace galér!!!" ...už ste v obraze? No jasně. Tak honem, ať se vám ten stres s přihláškami, potvrzeními, podpisy a dalšími ptákovinami zase pěkně vybaví. Odkaz ZDE.

baner


Pídý a Koule vám opět schovaly v terénu kešky
V druhé půli března vyšly na našem facebooku dvě videa, kde kešky najdete. Jedno místo jsme museli pozměnit (neb keška ještě týž den zmizela, anonymem byla objevena a nahlášena, Ájou a Klárkou zachráněna...je to dlouhý příběh...). Kdo nemá facebook nebo nemá náladu na video (je někdo takový, vlastně?), tak vězte, že keška se ukrývá ve Štěpanicích (hned pod Kundratickým zámkem), kde je rybníček a menhir (tak ve skulině mezi menhirem a menším kamenem u základny menhiru). Druhá keška je ve směru z Hartmanic na Pekelské údolí, kde byl náš úplně první oddílový tábor (což pamatují už jen pamětníci typu Pídý, Lucka, Tomáš, prostě fosílie...). Za křížkem pod lavičkou. V keškách jsou pěkné věci, které si za odměnu můžete odnést. Ale nejdůležitější jsou vzkazy, protože se nám po oddílové činnosti a společných zážitkách moc stýská. Tak se převlečte z pyžam, přezujte z bačkor a šup, šup ven!

baner


Šestý díl táborovéo comicsu je plný průšvihů
No jasně, každý táborový comics má nějaký díl, kde se vzpomíná na průsery, kixy a lapálie. Na Asterixově a Obelixově táboře tomu nebylo jinak, vlastně těch průšvihů bylo celkem dost. Zkažený maso, zlomený topůrko, ztracený nůž, zapadlý děti ve vsakovačce, zmije...není to náhoda, že všechny trable začínají na Z?! Jděte to prozkoumat do sekce comics nebo po přímém vstupu ZDE, alou!

baner

S comicsem je hned líp
Pátý díl táborového comicsu je hotov a je tu připraven vás rozptýlit a dodat dobrou náladu, kterou nutně potřebujeme. Tento díl má název Přísady a je celý o tom, jak se sháněly finální přísady do kouzelného lektvaru. Najdete jej jako vždy v sekci comics anebo po přímém kliknutí na tento odkaz.

baner


Do fotoalb přibyla galerie z výpravy na Loučovou a z Betlémského světla...snad budeme moci přidávat i další zážitky.

Čtvrtý díl táborového comicsu
Další díl comicsu už je nějakou chvilku hotov, ale Pídý vám jej chtěla nadělit k Vánocům. Je o všech splněných táborových přáních a jako vždy ho naleznete klasicky v sekci comics nebo po přímém kliknutí Z
DE. Všem oddílovým členům přejeme ať se splní i ta nejtajnější přání a ať už nás omezení v setkávání a roušky dlouho nedusí.

baner

Obnovení skautské činnosti
Naše činnost je od 3. prosince 2020 obnovena. To, zda schůzky budou probíhat záleží na současné pandemické situaci, pokud se bude protiepidemický stupeň v ČR držet ve stupni 3, můžeme se i nadále scházet - samozřejmě za zvýšené opatrnosti a s ohledem na všechna platná omezení. V klubovně můžeme být v 10 lidech, venku až do počtu 50 lidí. O aktuální situaci budeme informovat.

baner

Registrační poplatky na rok 2021
Poplatky na následující skautský rok se nemění a zůstávají ve stejné výši, tedy: 550,- Kč za jednoho člena, 500,- Kč za jednoho v případě dvou skautů v rodině a 450,- Kč za člena, pokud je v rodině 3 a více skautů. Poplatky prosím plaťte do rukou vedoucí nejlépe do konce kalendářního roku, nejpozději až se sejdeme k Tříkrálové sbírce.

baner

Třetí díl comicsu v duchu námořní bitvy
Další měsíc přináší další díl táborového comicsu. Podle nadpisu už tušíte, o co půjde a určitě vzpomínáte na námořní bitvu - tu na papíře i ve vodách hráze. No a kdo by nevzpomněl na ostrovy rozkoše...že už nevíte, o co vlastně šlo. Tak honem ke comicsu, buď přímo ZDE nebo v sekci comics, téma Asterix a Obelix aneb zachraňte druida!

baner

Díky všem, kdo pravidelně (i nepravidelně) navštěvují naše online schůzky!

Druhý díl táborového comicsu 
Pro zpestření nudných dní v "lockdownu" máme pro vás nejnovější díl táborového comicsu. Nazván je "Záchrana druida" a jistě už tušíte o co půjde. No jasně, v hlavní roli Panoramix. Tak šup šup ke čtení, buď do sekce comics nebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Skautská činnost opět pozastavena
Od pátku 9. října je opět pozastavena běžná činnost skautských oddílů. Narychlo jsme museli bohužel zrušit výpravu. Schůzky se však posunou do online prostoru a mohou se tak připojit i naši vzdálení oddíloví členové. Odkaz na zoom místnost dostali rodiče i někteří členové do mailu, sejdeme se v pátek v 16 hodin. Nezapomeňte šátek na krk, něco na psaní a papír. První schůzka v "onlajnu" se povedla, v pátek se těšíme zase na viděnou a na slyšenou!!!

baner

První comics z tábora 2020  Asterix a Obelix aneb "zachraňte druida!"
Je to už nějaká doba, co jsme se vrátili z letošního tábora. Je načase si jej oživit v comicsových bublinách a obrázkách. První díl je tu a nese název "Kdo je poslední?". Najdete jej v sekci comics nebo po kliknutí sem. Příjemný a zábavný požitek všem přeje autorka Pídý!

baner

Říjnová výprava na Svárožnou - zrušeno!
Po dlouhé úvaze a s respektem ke všem nařízením vlády jsme se rozhodli plánovanou výpravu na Svárožnou uskutečnit.
Uprostřed lesů nám bude líp než kdekoli jinde, budeme samozřejmě bedlivě dbát na zvýšená hygienická opatření. Navíc děti potřebují co nejvíc načerpat pozitivní energii... Výprava proběhne od pátku 9.10. do neděle 11.10.2020
S sebou: spacák, věci na spaní, os. hygienu, přezůvky, baterku, ešus, lžíci, hrnek, náhradní oblečení, nepromokavou bundu, pevnou obuv, roušku (pro jízdu busem a pohyb na základně) 150,- Kč (společné jídlo, jízdné), odjezd: 17.20 z Hartmanic (sraz v 17.10 na náměstí!!!);  příjezd: 14 h nebo 18h - upřesníme (dřívější spoj bude připadat v úvahu pro děvčata, která potřebují odjíždět na intr). Bohužel nám zrušili dojezd autobusu až přímo na hranice do Alžbětína. Větší děti proto půjdou na základnu pěšky z Železné Rudy, mladší a slabší kusy popovezeme.

 baner

Informace k výpravě
Než nám covid zase omezí činnost, chceme hned z kraje září vyrazit na výpravu. V pátek 11.9. místo schůzky vyrazíme na Loučovou, zde postavíme stany u Fíka na pozemku. Na sobotu dopoledne je připraveno překvápko. Po obědě vyrazíme do staré ruiny kaple sv. Anny (mezi Prostředním a Dolejším Krušcem), kterou trochu zvelebíme. S sebou si určitě zabalte: spacák, karimatku, teplé věci na spaní, věci na převlečení, hygienu, baterku, nepromokavou bundu, vhodnou obuv, ešus, lžíci, hrneček, 50,- Kč na společné jídlo (vlastní jídlo jen páteční večeři a něco na sobotu odpoledne na opečení na ohni). Návrat v neděli 13.9. na oběd.

baner

První zářijová schůzka
Září už klepe na dveře a s ním i naše pravidelné páteční schůzky. Poprvé v tomto školním roce se sejdeme v pátek 4. září v 16 hod. u klubovny. Podle počasí půjdeme případně ven, tak s tím počítejte. Asi už můžeme odtajnit, že hned týden poté vyrazíme na výpravu. Informace doladíme a zavčasu se vše dozvíte! V říjnu nás čeká výprava na Svárožnou, musíme tu koronavirovou pauzu dohnat...

baner

Fotogalerie z tábora je už teď v sekci FOTKY!

Táborová písnčka je k mání přes sekci STAHUJ ;)

Info k táboru
Sraz v neděli 19.7.2020 ve 13.30 u klubovny.
Zde bude dětem přeměřena teplota, vybrny neodevzdané dokumenty, naložen táborový materiál a věci dětí. Děti pojedou do Petrovic autobusem (odjezd ve 13.52), musí mít s sebou na cestu svačinu a pití (dle počasí i příp. nepromokavou bundu). První jídlo na táboře bude až večeře. Od července již platí, že nemusí být v hromadné dopravě rouška, ale na tábor ať děti pro jistotu jednu mají. Závěrečný táborák bude 1.8.2020 od cca 19h, rodiče jsou mile zváni na společné posezení u slavnostního ohně. Čerstvé informace z tábora naleznete na této úvodní straně webu.

baner

Na našem facebooku jsou videa k umístění oddílových kešek a vzkazy od Koule a Pídý!

Poslední díl comicsu
Vzhledem k tomu, že přípravy na letní tábor jsou již v plném proudu, bylo na čase dotáhnout poslední díl comicsu z loňského tábora. Osmý díl je nazvaný "Máme ho!" a jak jistě tušíte, pojednává o lapení Jokera a o komplikovném prolomení k jeho trezoru. Comics můžete navštívit klasicky přes sekci comics nebo přímým klinutím SEM.

baner

Sedmý díl comicsu
Už se pomalu blížíme do finále. Je tu předposlední díl táborového comicsu nazvaný "Ou jé!" a referuje o dalších superhrdinech, konkrétně o kapitánovi Amerika, Wolverinovi, Punisherovi, Duffmanovi a Hulkovi. Je to nálož, tak honem na ni, buď v sekci comics nebo po přímém kliknutí SEM.

baner

Šestý díl comicsu
O strastech a trápeních všech, kdo na táboře lovili bobříky, vypráví šestý díl comicsu tábora superhrdinů. Už vás čekají jen dva díly a doufejme, že letos budeme zažívat také táborová dobrodružství. Comics je pro vás tradičně v sekci comics nebo po přímém kliknutí k šestému dílu ZDE.

baner


Pozastavení činnosti
Dle nařízení starosty Junáka - českého skauta jsme nuceni přerušit činnost - družinové, oddílové schůzky, výpravy, závody, vzdělávací akce až do odvolání. Vše souvisí s nebezpečím šíření viru covid-19. O znovuobnovení činnosti Vás budeme informovat, zvažujeme vyvěšovat program pro děti na web a facebook.

baner

Slavíme jubileum - 30 let!!!
V sobotu 7. března 2020 to bude přesně 30 let od první schůzky, která se konala po Sametové revoluci. Skautský oddíl v Hartmanicích působil již dříve, v období po druhé světové válce, leč krátce, než byl skauting komunisty zakázán a my tak počítáme 30 let jeho novodobé historie. Na hartmanickém náměstí je na 7. března připravena naše oddílová oslava, budou zde úkoly pro oddílové i neoddílové děti, za odměnu pak dostanou dáreček a buřtík na opečení na ohni, občerstvení je připraveno i pro rodiče (bude guláš, dort, chuťovky, k pití čaj, káva, grog). K nahlédnutí budou kroniky, comicsy z táborů, stripy a pokud vše dobře dopadne uskuteční se v klubovně premiéra táborového videa z tábora Superhrdinové 2019. Zveme srdečně všechny současné a bývalé oddílové členy, jejich rodiče, přátele skautingu i širokou veřejnost na oslavu 30 let našeho oddílu.

                                         30let

Masopustní veselice je tu! - fotogalerie na našem facebookovém profilu, brzy i zde...
Náš oddíl už třetím rokem pořádá v Hartmanicích masopust. Sejdeme se v neděli 23. února v půl druhé v klubovně, abychom se připravili, nachystali vše potřebné a na druhou hodinu se přesunuli na náměstí kde masopust začíná.

baner

Pátý díl táborového comicsu je na světě!
Superhrdinská krasojízda pokračuje s Catwoman, Black widow a Spidermanem aneb Koulí, Luckou a Karlem. K přelouskání je pro vás klasicky v sekci comics ve výběru tábora Superhrdinů nebo jednoduše po kliknutí SEM. Další díl už se chystá a bude o zážitkách s lovem bobříků.

baner

Odměna pro koledníky
V pátek 7.2.2020 je pro koledníky za odměnu naplánována filmová projekce v sušickém kinu. Děti vědí, v kolik začíná. Zároveň nebude pravidelná schůzka. Ani týden poté, kdy si užijeme jarní prázdniny. Sejdeme se tudíž až 21.2., abychom připravili vše potřebné k masopustu, který chceme spáchat 23. února. Více informací dodáme.

baner


V zápisu z tříkrálové sbírky je částka, kteoru jsme na Hartmanicku vybrali, všem, kdo přispěli do našich kasiček, moc děkujeme.


Ve svých kategoriích - akce a fotky - jsou zápisy a fotogalerie z Betlémského světla a Tříkrálové sbírky

Čtvrtý díl táborového comicsu konečně tady
Po krátké vánoční pauze je tu konečně čtvrtý díl comicsu není již z loňského tábora superhrdinů. Tento díl nese název "PRINCEZNY"  a kdo byl na táboře už ví, o čem to asi bude. Nový díl comicsu najdete buď přímo v sekci comics nebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Betlémské světlo v Hartmanicích a na Mouřenci
V sobotu 21. prosince vyzvedneme v Horažďovicích předměstí u vlaku Betlémské světlo, pokud jej zdárně dopravíme do Sušice, budeme ho nabízet na našich známých lokacích. Konkrétně V NEDĚLI 22.12.2019 u kostela sv. Kateřiny od 11 do 13 hodin a na Mouřenci během koncertu od 14 do cca 17 hodin. Pokud by někdo náhodou zapomněl svoji lucerničku, budeme tradičně nabízet lucerničky, které zdobí naše oddílově děti. Těšíme se zase po roce na shledání se všemi milými lidmi, kterým prohřejeme a rozsvítíme čtvrtou adventní neděli.

baner

Fotky z lampiónového průvodu v sekci fotky

Registrační poplatky na rok 2020
Poplatky na rok 2020 jsou již stanoveny, je potřeba je uhradit nejlépe do konce kalendářního roku, nejpozději však na tříkrálové sbírce do rukou vedoucí oddílu. V poplatku je zahrnuto předplatné časopisu a pojištění na všech skautských akcích. Výše poplatků byla stanovena následovně:
550,- Kč (jeden člen z rodiny), 500,- Kč za člena v případě dvou členů z rodiny, 450,- Kč v případě 3 a více rodinných členů.

baner

Třetí díl táborového comicsu
Další superhrdinové si vzali do výcviku začínající nováčky na scéně hrdinství a odvážných kousků. Tentokrát se jedná o Supermana, Aquamana a Batmana. Jak probíhaly jejich etapy se dozvíte po přímém kliknutí SEM nebo klasicky v sekci comics.

baner

Lampiónový průvod 17. listopadu
V neděli dne 17. listopadu 2019 pořádá náš oddíl lampiónový průvod. Společně s hartmanickými dětmi a jejich rodiči oslavíme 30 let svobody v den, kdy uplynou tři dekády od Sametové revoluce. Pro děti je připraveno jedno tajemství, které během pochodu městečkem odhalí. Sejdeme se v 17 h na horním náměstí u kostela.

baner

Druhý díl comicsu z tábora 2019
Na scénu přichází Thor, Hellboy a Wonderwoman. Copak si pro začínající superhrdiny připravili se dozvíte v druhém dílu táborového comicsu, který je pro vás buď po přímém kliknutí ZDE nebo jako vždy v odrážce comics. Příjemné počtení přeje autorka komiksových bublin - Pídý.

baner

Dokumentární film o současném českém skautingu na ČT
Možná si leckdo vzpomene, že loni jsme během Betlémského světla byli součástí natáčení dokumentárního filmu o skautech režisérky Olgy Malířové Špátové. Tento film měl premiéru 1. října 2019 v Lucerně, kde jsme také měli příležitost být. Nyní jej můžete zhlédnout na svých obrazovkách, a to na programu ČT2 dne 15. října od 20.55 a v repríze 16. října od 17.20 hod. Je to film,  ze kterého čiší dobrosrdečnost, přátelství, dobrodružství, tradice, cit pro demokracii a službu lidem a vlasti - prostě vše, co skauting s sebou přináší.

baner

První díl comicsu z tábora Superhrdinové
Jak to vlastně bylo s řáděním Jokera ve V-city a jak nám začal letošní superhrdinský tábor v komiksových obrázcích přináší první díl nazvaný V-city. Najít ho můžete v sekci comics nebo po kliknutí ZDE.

baner

Úklid Šumavy
V sobotu 28. září, na den sv. Václava vyrážíme na naši první výpravu v tomto školním roce. Uklidíme trasu z Hartmanic přes Kundratice a Palvínov na Mouřenec. Pak z Annína, přes Dlouhou Ves po cyklostezce do Sušice. Přespávat budeme v Divišově na chatě u Aničky a Áji. Sejdeme se v 10 hodin u klubovny, s sebou si vemte batůžek s pitím, svačinou a nepromokavou bundou. Věci na spaní (karimatku, spacák), hygienu, buřy na večerní oheň naložíme u klubovny. Nedělní snídani a program na sobotní večer si pro nás připraví Klárka a Anička. Návrat v neděli do oběda.

baner

První poprázdninová schůzka
Hned první zářijový pátek nás čeká naše první schůzka v novém školním roce. Sejdeme se jako obvykle v 16 h před klubovnou, dle počasí se pak bude odvíjet zbytek schůzky. Pokud víte o někom, kdo by se rád přidal mezi nás, tak ho pozvěte, hledáme hlavně kluky!!!

baner

V sekci stahuj je naše letošní táborová písnička. FOTOGALERIE a ZÁPIS z tábora v sekci fotky/akce!!!

Informace k odjezdu na tábor
Sraz v pátek 12.7.2019 v 15 hod. v klubovně. Zde čeká děti překvapení, poté odjíždí autobusem v 15.35 do Petrovic, odtud půjdou pěšky na tábořiště (s sebou pití, svačinu, vhodné oblečení a obuv. Zavazada dětí (krosny, spacáky, atd.) odvezeme až na tábořiště. Ti, kdo neodevzdali potvrzení od lékaře, budou mít možnost jej odevzdat spolu s potvrzením o bezinfekčnosti. Kdo ještě nezaplatil tábor bude mít také poslední šanci zaplatit v hotovosti vedoucí oddílu.
Táborák je naplánován na pátek 26.7.2019 cca od 19 hod. po kterém si budete moct své děti odvézt domů. Tábor bouráme v sobotu 27.7.2019
Jako návštěvní den doporučujeme sobotu 20.7. odpoledne.
Prosíme, nezapomeňte dětem přibalit kopii průkazu zdravotní pojišťovny (bez ní nelze dítě příp. nechat ošetřit), potřebné léky, které užívá a zapomeňte na mobilní telefony - signál na tábořišti není, hrozí navlhnutí přístroje a okamžité vybití (náročné hledání signálu pro baterii).

baner

Předposlední a poslední díl comicsu
Těsně před táborem je tu předposlední díl comicsu z loňského tábora. Osmý díl je pojmenován "Souboj s velmistry" a je nad slunce jasnější, o čem pojednává. Dostatnete se k němu po přímém kliknutí ZDE. Úplně poslední a závěrečnou epizodu popisující zážitky v sálu s pokladem najede ZDE.

baner

TERMÍN TÁBORA: 12. - 26. 7. 2019!!!

Vedoucí oddílu děkuje všem oddílovým členům, kteří hráli divadlo na dni dětí nebo se jakkoli podíleli na této akci!

Zase si zavaříme
V pátek 14. června zase po delší odmlce vystoupáme na kopec Ulm, kde "okořeníme" pravidelnou páteční schůzku vařením na ohni. Výběr jídla je tentokrát trochu cizokrajný, neboť jsme vybrali recept na smažené čínské nudle.  Návrat ke klubovně se možná trochu opozdí, nicméně nejdéle v šest hodin budeme už určitě zpátky - doufejme, že se spokojenými bříšky!

baner

Zápis a fotogalerie ze skautského dobrého skutku v sekcích AKCE a FOTKY


Sedmý díl táborového comicsu je hotov
Dobrá zpráva pro všechny fanoušky táborových comicsů. V pořadí již sedmý díl nakreslila, obtáhla, naskenovala a nahrála na web autorka komiksových obrázků a bublin - Pídý. Sedmý díl je nazván Indície a ještě se můžete těšit na dva další díly! Tak honem do sekce comics nebo přímo přes kliknutí ZDE.

baner

Skautský dobrý skutek: DOBROČINNÁ CUKRÁRNA
Všechny občany Hartmanic, příznivce našeho oddílu, turisty i náhodně kolemjdoucí srdečně zveme v pátek 3. a 10. května 2019 do naší cukrárny pod širým nebem na náměstí v Hartmanicích vždy od 15 do 17 hodin!


baner

Šestý díl comicsu
Noční díl zážitků z tábora Pevnost Boyard je tady. Těšit se můžete ještě na tři díly! Nejnovější díl hledejte klasicky v sekci comics nebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Setkání na Otavě - informace pro účastníky
Tradiční setkání skautů v Horažďovicích se letos již po čtyřiadvacáté odehraje o víkendu 5.- 7.dubna 2019. Sraz k odjezdu je v pátek 5.4. v 17 hodin u klubovny, velitel místních hasičů zařídil odvoz přímo na místo a stejně tak příjezd zpět novým transportérem, díky! S sebou karimatku, spacák, jídlo a pití (zajištěna je jen pitná voda a rychlovarná konvice), vhodné oblečení na hru (možné ušpinění, promočení), oblečení na převlečení a na spaní, kroj, hygiena, účastnický poplatek 150,- Kč + kapesné (možnost zakoupení občerstvení ve městě) cca 100 - 150,- Kč. Návrat v neděli 10 - 11hod.

baner

Fotogalerie a zápis z našeho masopustu ZDE.

Pátý díl comicsu z tábora

Pevnost Boyard již popáté vám v táborovém comicsu zvěčnila Pídý. Tento díl se jmenuje "na nervy", sic stresující názvem na humoru neztrácí. Vy, kdož pořád vzpomínáte na loňský tábor, nebo vy, kdo jste zvědaví, co se všechno do pátého dílu vešlo, neváhejte a vstupte ke čtení comicsových bublin po přímém kliknutí ZDE.

baner

Masopustní průvod

Zase po roce pořádá náš oddíl masopustní průvod naší obcí. Sejdeme se v sobotu 2. března 2019 v půl desáté v klubovně, abychom se připravili, převlékli a nalíčili a poté se přesuneme na náměstí, kde nás doufejme podpoří další masky. Následovat bude průvod skrznaskrz Hartmanicemi, předpokládaný konec průvodu bude okolo poledne.

baner

Tábor Pevnost Boyard v comicových obrázcích již počtvrté

Netrvalo dlouho a Pídý pro vás vytvořila čtvrtý díl táborového comicsu. Věnuje se především dalším etapám táborové hry, ale také vzpomene na Kopyho. Tak teď už honem ke čtení - buď přes sekci comics nebo po kliknutí ZDE.

baner

Fotogalerie a zápis z Betlémského světla 2018 a Tříkrálové sbírky 2019 nahrány (sekce fotky a akce)!

Třetí díl táborového comicsu

Díl plný hlášek a kixů je v pořadí již třetím dílem comicsu z tábora Pevnost Boyard. Vrhněte se do bublin a zavzpomínejte na léto a naše táborové zážitky! Buď v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Tříkrálová sbírka

První oddílová akce v novém roce bude Tříkrálová sbírka pro Charitu ČR. Sejdeme se v neděli 6. ledna 2019 v půl deváté v klubovně. Předpokládaný návrat domů v jednu hodinu po poledni. Pravidelné schůzky budou zase až od pátku 11. ledna.

baner

Betlémské světlo

Pro Betlémské světlo pojedeme k vlaku do Horažďovic předměstí v neděli 16. prosince 2018 (pro zájemce je sraz v poledne na nádraží, návrat tamtéž chvíli po půl druhé). Pak s nejstaršími členy oddílu pojedeme na Mouřenec, kde během koncertu Žihelského sboru budeme světlo předávat, návrat domů bude cca v 17 hod. V Hartmanicích pak budeme našim spoluobčanům předávat Betlémské světlo krátce před a po mši svaté v neděli 23. prosince 2018 před kostelem sv. Kateřiny od 11 do 13 hodin. Moc se na vás zase těšíme a vyrobíme vám na schůzkách krásné lucerničky!

baner

Registrace pro rok 2019

Poplatky na rok 2019 nám mírně vzrostly, neb už nemůžeme počítat se štědrostí státních dotací. Kategorie jsou následující: 500,- zaplatí jeden člen, 900,- zaplatí dva členové a 1200,- tři rodinní členové. V ceně poplatku je předplatné na časopis, který chodí na adresu domů jednou za dva měsíce a pojištění na veškeré skautské akce. Registraci je nutné uhradit nejpozději do 6. ledna 2019.

baner

Krabice od bot

Na poslední listopadové schůzce budeme plnit krabice od bot dárky pro děti z nejchudších rodin naší republiky. Zapojíme se tak do akce Diakonie českobratrské církve evangelické, která již posedmé letos pořádá tuto akci. Prosíme rodiče dětí i kohokoli z široké veřejnosti, kdo by chtěl vykonat dobrý skutek s námi, aby nám do klubovny nosili zachovalé či nové hračky, knížky, psací potřeby či cokoli dalšího v pátek dne 30.11.2018 od 16 do 17 hodin. My dárky roztřídíme zhruba dle vhodnosti věku a pohlaví, zabalíme a předáme na sběrném místě. 

baner 

Zápis z oslavy 100 let republiky a fotogalerie nahrány na web (sekce akce a fotky)

Druhý díl letního táborového comicsu

Nedávno musela Pídý navařit asi tak deset litrů guláše a napéct tři pekáče buchet na oslavu 100 let republiky, a tak musel druhý díl comicsu počkat na své zveřejnění, ačkoli už byl dávno pochystán a dokončen. Je pro vás tady, buď v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE. Tento díl byl nazván "karty osudu" a připomene nám několik etap celotáborové hry.

baner

Zápis z vaření a úklidu Šumavy v sekci AKCE! Fotogalerie z obou akcí ve FOTKÁCH!

První díl zbrusu nového táborového comicsu
...že už ho marně vyhlížíte od konce tábora? Pídý nezahálela a mákla si mezi přípravou schůzek, psaním článku do novin a zápisů z našich akcí. Úvodní díl je konečně tady. První díl comicsu z letošního báječného tábora na Malči. Téma nás zavede zpátky na Pevnost Boyard. Název je "Otec Fura - srandy fůra" a najdete ho buď prokliknutím v sekci comics nebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Táborový song v sekci stahuj a zápisky z tábora v sekci akce


Vítání prázdnin
Na poslední schůzce letošního školního roku dne 29.6. 2018 se sejdeme jeako obvykle u klubovny, poté vyšlápněme na kopec Ulm, kde si společně opečeme buřty a přivítáme prázdniny. Vyhlásíme také tři nejlepší oddílové členy v celoročním bodování. Buřtíky, chléb a jakékoliv pamlsky na opečení si nezapomeňte vzít s sebou!

baner

Poslední díl comicsu z loňského tábora je hotov!
Už bylo načase, aby Pídý dodělala poslední díl indiánského comicsu. Za chvíli už bude čas lovit nové příhody do comicsu letošního a tak naposledy zavzpomínejte na loňský tábor. V comicsu se dočtete, jak to nakonec dopadlo se ztracenými dětmi a pokladem. Poslední díl je pro vás ZDE nebo tradičně v sekci comics.

baner


Informace k výpravě na Svárožnou
Víkend 8. až 10. června 2018 strávíme na skautské základně na Svárožné. Páteční schůzka nebude a sejdeme se až v 18 hod. na náměstí v Hartmanicích. Návrat je plánován na neděli ve 3/4 na 5 na stejné místo. S sebou si zabalte: spacák (spí se na postelích), věci na spaní, hygienu, ručník, přezůvky, baterku, ešus, lžíci, nepromokavou bundu a dobrou obuv, něco na převlečení, jídlo na pátek večer a pití na cestu, 100,- Kč na společné jídlo a jízdné. Je to naše poslední předtáborová výprava - volejte sláva a už teď se radujte!

baner

Aktuální infomace o odjezdu na tábor v sekci stahuj (děti jej písemně dostanou na první červnové schůzce)

Na den dětí budeme klohnit na Ulmu

Vošouch, cmunda, bramborák.... 1. června nás čeká oddílová oblíbená aktivita, kterou je vaření na Ulmu. Rozhodli jsme se nakonec po dlouhém váhání, co vařit, pro bramboráky. Suroviny jsme rozdělili během skautského dobrého skutku, tak snad se nám sejdou všechny. Škrabky a struhadlo připraveny, tak snad nám vyjde počasí. Sraz je jako vždy v 16 hod. u klubovny. Návrat zpět se možná trochu protáhne.

baner

Sedmý díl comicsu
Comicsové zpracování indiánského tábora už se chýlí ke konci. Pídý dokončila předposlední díl, který zaznamenává dramatické zakončení tábora. To, jak vše dopadlo se dozvíme až v posledním, osmém, dílu. Takže teď odložte vše a vrhněte se do comicsových bublin sedmého dílu nazvaného "Velké finále" ZDE nebo v sekci comics.

baner

Skautský dobrý skutek - dobročinná cukrárna
Dva pátky v rámci prodloužené skautské schůzky věnujeme skautskému dobrému skutku. Zatímco loni jsme vyráběli hmyzí hotel pro mateřskou školu letos si otevřeme na náměstí dobročinnou cukrárnu pod širým nebem. Maminky napečou moučníky a laskominy a my je budeme prodávat. Výtěžek z akce zašleme na konto Linky bezpečí. 18. a 25. 5. 2018 od 15 do 18 hodin jsou obyvatelé Hartmanic, přátelé skautingu a našeho oddílu, běžní turisté či projíždějíci občané zváni na něco dobrého k zakousnutí. Celá akce je organizována k tzv. pomněnkovému dni (25.5.), jenž je dnem pohřešovaných dětí.

baner

Výprava na tábořiště - 19. - 20.5.2018
Před táborem je třeba se o tábořiště trochu postarat a ačkoli jedeme zase na Maleč a "hostujeme" u kašperskohorských, nabídneme pomocnou ruku a naším úkolem bude natřít věž a trochu zvelebit lokaci našeho letního tábora. Zároveň se namlsáme spaní ve spacáku, vaření na ohni a dalších skautských lahůdek! Sraz je v sobotu 19.5. u klubovny, návrat v neděli do oběda. S sebou: spacák, karimatku, věci na spaní, hygienu, baterku, svačinu, pití, buřtík (nebo něco na opečení v sobotu večer), oblečení dle počasí. Zajištěn je sobotní oběd a nedělní snídaně.

baner

Termín tábora: 14. - 27. července 2018. Tábořit budeme na Malči. Přihlášku a ostatní dokumenty dostanou děti na schůzce na začátku května.
        

Zápis a fotogalerie z akce Ukliďme Česko jsou mezi akcemi/fotkami

Šestý díl táborového comicsu
Jak probíhal indiánský den, kdy jsme se zocelovali v nejrůznějších disciplínách přináší již šestý díl comicsu z tábora roku 2017. Najít ho můžete v sekci comics anebo nejrychlejší způsob jak si jej přečíst, je kliknout SEM.

baner

Oddílové Velikonoce
Páteční velikonoční schůzka sice nebude, ale sejdeme se na Bílou sobotu, tedy 31. března od 14 hodin v klubovně a společně s kluky budeme plést pomlázky a s holkama barvit vajíčka za pomoci přírodních surovin. Proutky i vajíčka jsou zajištěny, děvčata mohou přinést cibulové slupky a staré laky na nehty, kluci pro větší pestrost a barevnost jakékoli pentličky. Pídý přiveze i něco málo k zakousnutí. Rodiče dětí jsou rovněž vítáni! Na setkání se těší Pídý, Koule a Fík.

baner

Setkání na Otavě - informace pro účastníky
Tradiční setkání skautů v Horažďovicích se letos již po třiadvacáté odehraje o víkendu 6.-8.dubana 2018. Sraz k odjezdu je v pátek 6.4. u klubovny, velitel místních hasičů zařídil odvoz přímo na místo a stejně tak příjezd zpět novým transportérem, díky! S sebou karimatku, spacák, jídlo a pití (zajištěna je jen pitná voda), vhodné oblečení na hru (možné ušpinění, promočení), oblečení na převlečení a na spaní, kroj, hygiena, účastnický poplatek 200,- Kč + kapesné (možnost zakoupení občerstvení ve městě) cca 100 - 150,- Kč. Návrat v neděli 10 - 11hod.
Mladší oddílové děti, které nejedou na setkání se při páteční schůzce zapojí do akce "Ukliďme si Česko" a postará se o dopadky, které nám přijdou do cesty.

baner


Pátý díl táborového comicsu
Pamatujete tenkrát na táboře, jak nás přepadli? Nebo vlastně málem přepadli....aneb jak to všechno bylo s přepadem a dalšími nočními peripetiemi zvěčnila Pídý do comicsových rámečků a bublin pátého dílu comicsu z tábora indiánů. Přímý vstup na vás čeká ZDE, jinak tradičně přes sekci comics.

Zápis z našeho masopustního průvodu ZDE a fotogalerie nahrány.

Čtvrtý díl comicsu INDIANS°BANDITOS°COWBOYS spatřil světlo světa
Konečně je tu další díl comicsu z letního tábora, který je už bohužel dávno minulostí. Tento díl se jmenuje Indiánský zvěřinec a ten, kdo byl na táboře, už asi tuší, o čem se dočte. Comicsové bubliny můžete začít hltat TADY anebo klasicky v sekci comics.

baner

Masopustní průvod v naší režii
V sobotu 10. února 2018 se sejdeme v naší klubovně v půl druhé, abychom  doladili kostýmy a vyrazili ve 14 hodin do masopustního průvodu, který projde naším městečkem. Poprvé pořádáme takovouto akci a doufáme, že se k nám připojí i další okostýmovaní obyvatelé z Hartmanic. Všechny masky i hudebníci jsou vřele vítáni!!!

baner

Krmítka pro ptáčky předány v MŠ Hartmanice

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 jsme v Mateřské škole v Hartmanicích předali dětem krmítka pro ptáčky, která vyráběly naše oddílové děti. Krátce jsme si povídali o ptácích a ukázali jsme, jak vyrobit závěsný zob pro ptáky za pomoci šišky, provázku, burákového másla a semínek. Fotky jsou nyní na našem facebooku a brzy se objeví i ve fotogalerii skautského dobrého skutku.


baner

Zápis a fotogalerie z Betlémského světla a Tříkrálové sbírky přidány, více v sekci akce a fotky.

Výtěžek tříkrálové sbírky:
na Sušicku: 420.445,- Kč, v Hartmanicích jsme vybrali 15.448,- Kč. Všem, kdo přispěli moc děkujeme!!!

Zase pomůžeme Charitě ČR v Tříkrálové sbírce 2018
První neděli nového roku strávíme dobročinnou akcí, kdy se zase po roce zapojíme do Tříkrálové sbírky pro Charitu ČR. Sejdeme se 7. ledna 2018 v 9 hodin v klubovně a celé dopoledne prochodíme Hartmanicemi a zase se pokusíme trhnout rekord ve výši vybraných peněz. Loni jsme vybrali rekordních 20.569,- Kč, tak se máme co snažit.

baner

Dárek v podobě třetího dílu comicsu
Pídý nakreslila jednak vánoční strip a pak jako dárek konečně i třetí díl táborového comicsu. Tento díl se jmenuje Auvajs! a najdete ho v sekci comics nebo po kliknutí ZDE.

baner

Betlémské světlo zase rozváží skauti po celé republice, zapojíme se i my
Třetí adventní sobotu předají ve Vídni rakouští skauti svým zahraničním kolegům světlo dovezené z Betléma a následující den - v neděli 17.12.2017 jej rozvezou skauti po celé České republice. I náš oddíl (a oddíl Pidilidi Sušice) si dojede k vlaku do Horažďovic předměstí a rozsvítíme svíčky v našich lucernách, abychom světlo ještě týž den rozdávali na Mouřenci během a po skončení koncertu Žihelského sboru. Betlémské světlo pak budeme rozdávat ještě v Hartmanicích, a to vpředvečer Štědrého dne - v sobotu 23.12.2017 od 18 do 19 hodin. Kdo z oddílových členů má zájem o jízdu vlakem pro Betlémské světlo, sraz máme v neděli 17.12. v poledne na sušickém nádraží.

baner

Registrační poplatky na rok 2018 stanoveny
Poplatky na rok 2018 už jsou pevně stanoveny a během prosince prosíme všechny oddílové členy o jejich zaplacení, a to následovně: 450,- Kč za jednu osobu v oddílu, 800,- Kč za dvě osoby v oddílu a 1050,- za tři osoby v oddílu. Nejzasším termínem pro zaplacení je 5.1.2018!!! Díky.

baner

Čeká nás speciální schůzka: 24. listopadu
Dostojíme slibu, který dala Pídý v mateřské školce při předávání hmyzího hotelu a budek pro ptáky a budeme pro mateřáčky vyrábět krmítka pro ptáky, která umístíme v areálu zahrady školky. Šikovní členové oddílu určitě přijďte v pátek na schůzku!!!

baner

Druhý díl comicsu je tu pro vás
Indiánské atributy, to je název druhého dílu z našeho indiánského tábora. Jsou pro vás klasicky v sekci comics anebo po přímém kliknutí ZDE. Omluvte mírné zpoždění, Pídý toho má na hrbu čím dál víc.

baner

Schůzka 17. listopadu 2017 se konat nebude. Díky za pochopení.

Prázdninová schůzka 27.10.2017 nebude! O den později můžete s lampióny zamířit do Sušice a přidat se ke stovkám dalších lidí, kteří půjdou od pekařství u Rendlů přes sušické náměstí k památníku padlých na oslavu založení Československa. U památníku bude stát čestná stráž skautů z našeho střediska.


Fotky z našeho zářijového vaření ZDE nebo v sekci fotky, zápis najdete v akcích!

Fotogalerie z tábora je v sekci fotky

A je to tady!!! Exkluzivní první díl táborového comicsu
Pídý ořezala tužky, zakoupila nový centrofix, ogumovala gumu a přichází s prvním dílem comicsu z letošního tábora. Vše se točí okolo příjezdu na Maleč a hlavně kolem vystoupení Šamáni. V hlavní roli indiáni, banditi a kovbojové. Je na co se těšit! Tak šupem do sekce comics anebo rovnou mrkejte do bublin ZDE.

baner

Zapojujeme se do dobročinné akce: Ukliďme Česko!
V sobotu 23. září 2017 se sejdou tisíce dobrovolníků, aby při téměř 2,5 tisíci úklidových akcí napomohli našemu životnímu prostředí a zbavili své nejbližší okolí ohyzdných odpadků. Také náš oddíl přidá ruku k dílu a, jak už je pro náš oddíl tradicí a ctí, pomůže zbavit Šumavu od několika kilogramů odpadků. Sejdeme se v sobotu ve 13 hodin u klubovny a rozdělíme se do několika skupin. Uklidíme zejména Hartmanice a nejbližší okolí. Všichni oddíloví členové, kteří přijdou, ať si s sebou vezmou pracovní rukavice a skautský šátek (případně malou svačinku a pití). Pytle na odpad zajistí Pídý.

baner

Přehled zářijových gabretích aktivit
První poprázdninovou schůzku už máme za sebou a tento měsíc nás čekají páteční schůzky 15., 22. a 29. září. Ta poslední zářijová bude speciální, neboť nás zase čeká oblíbený kulinářský zážitek - uvaříme si na Ulmu, zatím je ještě v jednání co to bude. Kdo má zájem o táborové fotky, vezměte si s sebou na poslední zářijovou schůzku USB flashdisk! V sobotu 23. září se zapojíme mezi tisíce dobrovolníků v akci Ukliďme Česko! a navážeme tak naším tradičním úklidem Šumavy, místo, čas i další podrobnosti budou dodány. Myslím, že je na co se tešit!!!

baner

První schůzka v novém školním roce
Úvodní schůzku nového školního roku budeme mít v pátek 8.9.2017, sejdeme se v 16 hod. u klubovny, mladší si budou hrát, starší čeká potáborové gruntování klubovny! Kdo má zájem o fotky z tábora vemte si USB flash disk s sebou.

baner

Táborová písnička 2017
Nově otextovaná chytlavá melodie Rodného údolí popisuje zážitky z letošního tábora a už našla místo tady u nás na webu, najdete ji v sekci stahuj anebo přímo ZDE.

baner

Moc hezký zápis ze skautského dobrého skutku zapsala Koule, je v sekci akce. Aktualizovaná fotogalerie na facebooku (až se Vašek vrátí z USA, přibydou fotky z předání hmyzího hotelu a ptačích budek v MŠ i sem do fotogalerie).


Závěrečný díl comicsu z tábora
Ještě než začneme zapisovat nová táborová dobrodružství, dokončila Pídý poslední díl táborového comicsu z loňska. Závěrečný díl Stargate je nazván Doma je doma a je tu pro vás po přímém kliknutí SEM nebo v sekci comics.

baner

Poslední schůzka tohoto školního roku
Ačkoli všichni oddíloví členové (krom těch předškolních) budou už třímat vysvědčení v ruce, čeká nás v pátek 30. června ještě poslední předprázdninová schůzka. Vyhlásíme na ní vítěze celoročního bodování, odměníme je a hlavně si budeme na Ulmu pod Hamižnou opékat buřty (a jiné laskominy), tak si je nezapomeňte vzít s sebou. Oddílová vedoucí Pídý rovněž bude vybírat přihlášky a příp. hotovosní platby za tábor.

baner

Zápisy z našich nedávných akcí (vaření, skautský dobrý skutek, výprava po rozhlednách) jsou v sekci "akce", fotogalerie
v sekci fotky

Šestý díl comicsu Stargate
Kadeti v akci byli po celou dobu tábora a pár útrap s etapovkou přináší i nový díl táborového comicsu. Je u předposlední, v červnu nás čeká poslední díl a za měsíc a půl už budeme sbírat nové zážitky a dobrodružství do nového táborového comicsu. Šestý díl nalezdnete klasicky v sekci comics nebo přímo ZDE.

baner

Oddílová výprava 27. - 28.5.2017 - fotky na našem facebookovém profilu!
Sraz v sobotu v 10 na náměstí, odtud odjezd šumavabusem do Sušice (příp. ostatní sraz v 10.30 na nábřeží v Sušici), hodíme si krosny do sušických kluboven a pak nás čeká 16 km pochodu.
S sebou: karimatku, spacák, hygienu, svačinu a pití na celý den (a na nedělní ráno, na nedělní oběd buřta), asi 50 Kč na jízdné a vstupné, KPZ, něco na psaní, pláštěnku nebo nepromokavou bundu. Na sebe dobrou obuv, skautské triko a šátek (není povinné), pokrývku hlavy.
Návrat v neděli mezi 14 až 16 hod.

baner

Skautský dobrý skutek
V sobotu 6. května se odpoledne sejdeme u klubovny a zapojíme se mezi stovky dalších skautů, kteří na přelomu dubna a května zorganizovali skautský dobrý skutek. Z našeho střediska se pro akci nadchly hned dva oddíly, v celé České republice budr celkem 83 akcí. Ten náš dobrý skutek pro nás bude znamenat, abychom projevili značnou šikovnost a zručnost. Taky si zopakujeme oblíbené táborové řezání dřeva a sběr lesních surovin...no prostě, budeme vyrábět ptačí budky, krmítka a hmyzí hotel pro místní mateřskou a základní školu. A co si vzít s sebou: skautské tričko a šátek, štětec na natírání a kdo má doma staré (pestré) barvy na dřevo, které už nevyužije. Sejdeme se u klubovny ve 13 hodin.

baner

Polívkovary 2 - změna termínu!!!
V pátek 12. května nás čeká v rámci schůzky oblíbené vaření. Tentokrát jsme se rozhodli zase pro polívky. Odhalíme naprosto přesně, kolik surovin má společného kulajda a boršč. Kapitánky kuchařských týmů by neměly zapomenout doma recept a jednotliví kuchtíci suroviny, které slíbili, že přinesou. Ešusy a lžíce s sebou!!!

baner

Pátý díl comicsu z tábora, už bylo načase
Omluvte autorku, že jí to tak trvá, ale skloubit koníčky, starost o dva skautské oddíly, péči o děti a domácnost a pracovní povinnosti, to je něco času. Pátý díl comicsu Stargate je tady, je nazván "Hlad je nejlepší kuchař" a točí se kolem jídla, to je i z názvu jasné. Najdete jej v sekci comics anebo po přímém kliknutí TADY.

baner

Setkání na Otavě 2017
Předem přihlášení členové našeho oddílu tady mají informace k letošnímu ročníku setkání na Otavě: sraz v pátek 7.4.2017 v 16.15 v Hartmanicích na náměstí, odjezd do Sušice, odtud autobusem ze zastávky na Prahu v 17.20. V Horažďovicích zaplacení členského poplatku 130,- Kč a ubytování. Následuje noční hra. Druhý den dopolední bojovka a divadlo, odpoledne možnost jít do aquaparku (plavky s sebou). Večer se koná slavnostní táborák. V neděli úklid a odjezd 11.23 z Horažďovic (možnost vyzvednout si své děti ve 3/4 na 12), odjezd do Hartmanic ve 14.00.
Jídlo není zajištěno, tudíž jídlo i pití s sebou. Děti by měly mít s sebou kroj nebo aspoň skautské tričko a šátek.

baner

Fotky z odemykání studánek jsou na našem facebookovém profilu.

Čtvrtý díl comicsu tábora Stargate
Jako dárek za vysvědčení tu máte od Pídý další díl comicsu z tábora, a to už čtvrté dvoustranné dílko, které má název "Držkopády". Hlavním akterém je především Hanka, ale dobré výkon jsou i ve vedlejších rolích. Tak honem do sekce comics anebo klikni ZDE.

baner


V Tříkrálové sbírce 2017 se vybralo v Hartmanicích neuvěřitelných 20.569,- Kč (což je dvojnásobek loňského výsledku), na Sušicku celkem pak 430.062,- Kč.  VŠEM, KDO PŘISPĚLI MOC DĚKUJEME!!!

Fotogalerie z Tříkrálové sbírky na našem facebooku a také v sekci foto či přímo zde. Zápis v sekci akce!!!

Tříkrálová sbírka pro Charitu ČR
V neděli 8. ledna 2017 se připojíme mezi stovky koledníků a vyrazíme s kasičkami mezi obyvatele Hartmanic, abychom  pomohli s tříkrálovou sbírkou pro Charitu ČR. Pomáháme tak už patnáctým rokem a částka se pravidelně rok od roku zvyšuje. Sraz pro oddílové koledníky je v neděli v klubovně.

baner

Fotogalerie z Betlémského světla v sekci fotky, zápis v sekci akce nebo ZDE.

Betlémské světlo
V sobotu 17. prosince se vypraví skupinka zástupců z našeho oddílu k vlaku, kterým vyrazí  v 7.20 z Brna skupinka tamních skautů, aby na všech zastávkách rozdávali betlémské světlo. Krátce po 13 hodině si jej převezmou členové našeho oddílu a doufejme, že zdárně dopraví do Sušice a poté do Hartmanic. Následující den, tedy na čtvrtou adventní neděli budeme světlo vyzvednuté v Betlémě a dopravené do Vídně rakouskými skauty rozdávat i u nás v Hartmanicích. Pro příchozí, kteří si nebudou mít světlo v čem odnést, jsme na páteční schůzce dne 9.12. zdobili skleněné lucerničky.
18. prosince 2016 nás s Betlémským světlem najdete od 11 do 13 hod. u kostela sv. Kateřiny v Hartmanicích, poté jej dopravíme do místní synagogy a od 14 do cca 16 hod budeme na Mouřenci. Na Mouřenci a v synagoze se v inkriminovanou dobu,kdy předáme betlémské světlo odehrává koncert.

baner

Třetí díl comicsu z tábora
Noci na táboře bývají někdy krušné, obzvláště když je třeba budit děti na hlídku. Pídý tyto zajímavé situace pro vás zachytila ve třetím dílu comicsu z tábora Stargate, který je nazván Noční život a je pro vás k mání v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Registrace pro rok 2017
Registrační poplatky pro rok 2017 zůstávají stejné jako letos, tedy 400,- Kč za jednotlivce, 360,- Kč za dvojici v oddílu (tj. 720,- za dva členy), a 310,- pokud je v oddílu tři a více členů. Noví členové musí mít vyplněnou přihlášku. Registraci odevzdejte vedoucím na schůzce a je nutno ji zaplatit nejpozději 8. ledna 2017.

baner

Druhý díl comicsu Stargate, jupí!
Pídý se krom pravidelného zásobování comicsovými stripy snaží o to, aby ste každý měsíc měli k dispozici jeden nový díl táborového comicsu. Takže s mírným skluzem je tu druhý díl. Jako tradičně v sekci comics nebo po přímém kliku ZDE.

baner

Lampiónový průvod v Hartmanicích
Závěr páteční schůzky 4. listopadu bude netradiční, od 17 hodin totiž vyráží na pochod Hartmanicemi lampiónový průvod. Trasa povede z náměstí ke kapličce nad Hořejším Kušcem k chatičkám a závěr bude na fotbalovém hřišti, kde budou k dispozici buřty k opečení. Vybavte se (krom potvrzených stezek, na které minule všichni zapomněli!) lampióny. Prosíme rodiče dojíždějících, aby počítali s pozdějším koncem schůzky a aby si děti vyzvedli na fotbalovém hřišti. Díky za pochopení.

baner

Fotogalerie z vaření Chili con carne ZDE nebo v sekci fotky, zápis zapsala Klárka, je v sekci akce!

První díl comicsu Stargate je tady!!!
Říkáte si, že už bylo načase?! Nelze než souhlasit. Naštěstí už jsme se všichni dočkali a Pídý nakreslila, obtáhla, naskenovala a nahrála zbrusu nový a úplně první díl comicsu z letošního letního tábora Stargate. Nazvala jej "...je tam brána zdobená" a je pro vás ke čtení buď klasicky v sekci comics nebo po přímém kliku ZDE.

baner

Zápis z tábora Stargate v sekci akce!

Detaily k Chilli-con-carnevary
Na páteční schůzce si oba týmy zvolily stejný recept a to Chilli con carne. Skupiny a rozdělení surovin na vaření, na které se vrhneme v pátek 30.9. v průběhu schůzky, je následující:
Tým 1 -  Anička M. (konzerva kukuřice), Klárka (konzerva červených fazolí), Termit (větší kelímek zakysané smetany), Lucka B. (2 papriky), Štěpán (2 cibule), Olda a Cyril (500g mletého masa -mix vepřové, hovězí), Vojta (sůl, pepř), Anička H. (raj. protlak), Honza
Tým 2 - Lucka K. a Mates (500g mletého masa - mix.vepřové, hovězí), Lemur (sůl, pepř), Ája (2 cibule), Tomík (odlít cca 5 lžic oleje, raj. protlak), Vanesa (2 papriky), Johanka a Matouš (konzerva červených fazolí), Johanka B. (konzerva kukuřice), Kája, Ondra.
Pídý koupí chleba pro všechny a spec. směs koření. Honzík a Štěpán nachystají ve čtvrtek dřevo.

baner

Zase si zavaříme!!!
Poslední zářijovou schůzku nás zase čeká vaření. V loňském roce jsme si pošmákli hned třikrát a letos se nehodláme odbývat. Co budeme vařit rozhodneme na schůzce týden před vařením. Takže kotlíky připravit, chuťové buňky naladit a hurá vařit!

baner

Kompletní fotogalerie z tábora Stargate v sekci FOTKY!!!

Oddílové schůzky
Pravidelné oddílové schůzky se budou ve školním roce 2015/2016 konat tradičně v pátek od 16.00 hodin. Sraz je vždy u klubovny.

baner


Letošní táborová písnčka je tu!
Mozkové závity málem zavařila Kouli a Pídý letošní táborová písnička. Původní variace na píseň "Jednou mi fotr povídá..." se nějak nedařila a proto se převtělila do jiného nápěvu a to na píseň Poštorenská kapela. Písnička se jmenuje "Hvězdná brána kruhová" a je pro vás v sekci stahuj nebo ZDE.

baner

Zápis z poslední výpravy tohoto školního roku - v akcích.

Poslední díl comicsu z tábora Fantom
Skoro měsíc před tím, než začneme zapisovat nové táborové zážitky do comicsu, dodělala Pídý poslední díl našich trampot z tábora Fantom staré Prahy. Jak by se dalo čekat, je tento díl o závěru etapové hry a hlavně o dopadení Fantoma. Tak se ponořte do čtení a po prázdninách tu bude první díl nového comicsu! Fantom dopaden ZDE.

baner

Zápis o tom, jak jsme si "zavařili" aneb další gastrozážitek na schůzce (polívkovary a špagetovary) ZDE.

Výprava na Svárožnou 
V pátek 17. června vyrazíme na víkendovou výpravu na Svárožnou. Pojedeme šumavabusem po páteční schůzce (takže ten, kdo pojede, ať si vezme krosnu s sebou!). Vrátíme se v neděli v půl páté. S sebou si vemte: spacák (spí se na postelích), ešus, lžíci, hrneček, baterku, věci na spaní, přezůvky, věci na převlečení, zelené nebo maskáčové oblečení, nepromokavou bundu a dobrou obuv, 150,- Kč /na cestu a na společné jídlo/. V pátek večer musí mít každý svojí večeři a od soboty budeme mít jídlo společné.

baner

Informace  k odjezdu na tábor v sekci stahuj!

Zápis z výpravy na raftech v sekci akce nebo tady.

Fotogalerie ze závodů je v sekci fotky.

Základní kolo závodů vlčat a světlušek - Veverky obsadily krásné šesté místo, gratulujeme!!!
A je to tady, tuto sobotu 14. 5. bude náš oddíl reprezentovat družina Veverek na základním kole vlčat a světlušek, které se pořádá v Sušici. Děvčata vezměte si na sebe junácké tričko a žlutý šátek. Pídý vám v klubovnách může na něm uvázat dobráčka, pokud se to nenaučíte teď v pátek na schůzce a pokud nemáte vlastní turbánek. Vybavte se ještě svačinkou, pitím a nepromokavou bundou, počasí nám moc přát nebude. Zhruba ve čtvrt na devět je naše "želízko v ohni" očekáváno ve skautských klubovnách v Sušici, a poté se přesunou všichni účastníci závodů ke slavnostnímu zahájení před ZŠ Masarykova.

baner

Předposlední díl comicsu z tábora 2015
Pro milovníky comicsových záznamů našich táborových trampot a dobrodružství tu je dobrá zpráva. Sedmý díl je hotov a informuje o dalších zločinných spiknutí staré Prahy. V pražských ulicích stále řádí Fantom a policejní sbor je mu na stopách. Příští díl už bude poslední a pak už znovu hurá na tábor zažít nová dobrodružství, která se stanou předlouhou dalších comicsů! Přímý vstup k sedmému dílu ZDE.

baner

Nákup krojových košil se blíží
Pokud někdo z našich oddílových členů má zájem o koupi krojové košile, musí závazně nahlásit velikost košile již tento pátek 6.5.2016 na oddílové schůzce! Počítejte s cenou 499,- Kč. Předání košil a peněz vyřešíme na další schůzce tj. 13.5.2016 - košile jsou nakoupeny, cena 549,- Kč za jednu, Johanka má nejmenší velikost, takže té se týká cena 499,- Kč.

baner

Fotogalerie z raftů v sekci fotky a na facebooku!

Polívkovary     /fotogalerie nahrána/
V pátek proběhne naše schůzka netradičně - vyjdeme na Ulm, kde si uvaříme polévku. Na minulé schůzce se dvě skupiny dětí rozhodly pro svou variantu - Štěpánova skupina bude vařit česnečku a Pepova skupina nám nabídne zelňačku. Snad nikdo nezapomene suroviny, které slíbil přinést! Já osobně už se na polívkovary moc těším a doufám, že i polévky se členům našeho oddílu podaří tak dobře jako buřtguláš /viz gulášovary/.

baner

Táborové dokumenty
Členové oddílu už obdrželi táborové dokumenty, pokud snad nedonesli všechny domů, nejadete je i v sekci stahuj. Přihlášky prosím odevzdejte vedoucím na schůzkách nejdéle do půlky června.

baner

Šestý díl comicsu Fantom staré Prahy
Už nějakou chvíli je hotov šestý díl comicsu z loňského tábora. Tento díl nazvala Pídý "Břídilové" a určitě se pobavíte na konto všech úspěšných i neúspěšných samotkářů, na konto zufalé Daisy a Martina zafáčovaného do mucholapky. Pídý přeje příjemné počtení ZDE nebo v sekci comics!

baner

Bazar skautského a tábornického vybavení
V sobotu  16. 4. 2016 od 14 do 16 hodin se ve skautských klubovnách v Sušici bude konat bazar. Pokud máte na prodej jakékoli skautské vybavení (kroj, střediskové či skautské tričko, pásek, atd.) či tábornické věci (ešusy, karimatky, spacáky, baterky atd.) anebo trekové oblečení či obuv, doneste je Pídý na schůzku v pátek 15.4. anebo přijďte na bazar o pár chvil dříve.

baner

Gratulujeme všem úspěšným čekatelům z našeho oddílu ke složení zkouškek!!!

Detaily k setkání na Otavě
Kdo z dětí se předem hlásil, že pojede do Horažďovic na setkání, tak by si měl vzít s sebou jídlo a pití /strava není zajištěna jen pitná voda/, spacák, karimatku, věci na spaní a na převlečení, 130,- Kč zápisné a cca 100-120,- Kč jako kapesné a na dopravu. Sraz v pátek 8.4.2016 v 16.20 na náměstí v Hartmanicích /nebo v 16.55 na zastávce autobusu směr Praha v Sušici/, návrat v neděli ve 14.30. Kvůli setkání nebude schůzka v pátek 8.dubna!!!

baner

Výprava na Křemelnou - doplnění informací  ...  FOTOGALERIE v sekci FOTKY!!! Zápis v sekci AKCE!
V sobotu 19. března vyrazíme na dvoudenní výpravu na Křemelnou. Zde jsou další důležité informace, které jste postrádali: sraz je 7.30 na náměstí v Hartmanicích (odjezd ranním šumavabusem, tj. lze nastoupit v Chlumu nebo na Dobré Vodě - v tomto případě, ať si děti koupí jízdenku na Skelnou). Návrat v neděli okolo poledne nebo lehce po poledni. S sebou: 50,- Kč /na jízdné + společné jídlo/, spacák, karimatku, hrneček, přezůvky, baterku, hygienu, věci na spaní, jídlo a pití na sobotu /na večer buřty každý své, pečivo zajistíme, stejně tak nedělní snídani/. Na sebe oblečení dle počasí a pevnou obuv.

baner

Pátý díl comicsu z tábora Fantom staré Prahy
Už bylo na čase, aby Pídý po měsíční odmlce konečně dodala další díl táborového comicsu. Tento díl má název "Jeden je poctivec a druhej hajzl..." a zavede nás na stopu dalším zločinům a zločincům, Fantom je fakt koumák, napíše pár dopisů policii a hned se dají věci do pohybu! Tak vy se dejte také do pohybu a klikněte buď SEM nebo najeďte do sekce comics!

baner

Setkání na Otavě
Druhý dubnový víkend (8.-10.4.2016) se zapojíme mezi desítky dalších oddílů, které se vypraví na Setkání na Otavě do Horažďovic. Tato akce má svou již 20letou tradici. Zápisné je 130,- Kč, spí se buď v tělocvičně nebo v družině, tj. děti budou s sebou potřebovat karimatku a spacák, přezůvky jakbysmet. Jídlo není zajištěno,tak na to také pamatujte. Celková částka s sebou bude navýšena o dopravu tam i zpět. Jako doprovod bude Kislík a Hanka. Přesnější informace rodičům dodáme.

baner

Výprava na Křemelnou
Kandidáti na titul čekatel - Pepo, Karel, Honza a Olda organizují pro náš oddíl výpravu na srub na Křemelnou víkend před Velikonocemi (19.-20.března). Detaily výpravy musíme ještě doladit, ale pár informací už je jasných: budete s sebou potřebovat spacák, karimatku, přezůvky, ešus, lžíci, svačinu a pití. Vyrazíme v sobotu ranním Šumavabusem a domů se vrátíme v neděli kolem poledne, příp. krátce po něm. Na všechny členy oddílu čeká překvapení!!!!

baner

Čtvrtý díl comicsu z tábora Fantom staré Prahy
Zajímá vás, jaké strasti čekaly detektivy a četníky při vyřizování žádostí o kartu detektiva? A jak si vedli poprvé v terénu? Jak probíhaly první výslechy a pátrání na místě činu? Pak je tu čtvrtý díl comicsu z tábora Fantom právě pro vás! Najdete ho klasicky v sekci comics anebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Odměna pro koledníky
Pro všechny, kdo se letos zapojili do Tříkrálové sbírky pro Charitu ČR, se letos opět uskuteční filmové promítání v kině.  4. února od 14 hodin se koledníci mohou těšit na Malého prince.

baner

V odkazu fotky jsou fotogalerie z Tříkrálové sbírky a z Betlémského světla, stejně tak v sekci akce jsou zápisy z těchto nedávných akcí.

Třetí díl comicsových bublin z tábora Fantom staré Prahy
Po delší odmlce je tu konečně comics z tábora roku 2015. Třetí díl je plný nočních zrad, přepadů, stezek odvahy i prachsprostého vstávání na hlídku. Tak si jej užijte buď v ekci comics anebo po přímem vstupu ZDE.

baner

Vedoucí oddílu moc děkuje všem, kdo pomohli šířit Betlémské světlo, zároveň zdravíme pana doktora Jedličku a děkujeme za zpříjemnění naší "služby" na Mouřenci!!!! Fotky z akce na facebookovém profilu a také v sekci fotky.

Betlémské světlo
Také letos se zapojíme mezi stovky ochotných skautů v naší republice a budeme rozdávat Betlémské světlo, které k nám dorazilo vlakem z Vídně v sobotu 12. prosince. Náš oddíl bude se světlem z Betléma na tradičním stanovišti u kostela sv. Kateřiny v neděli 20. prosince od 11 do 13 hodin a po krátké pauze se přesuneme na Mouřenec, kde budeme cca od 14 do 15.30 hodin. Letos už jsme vycídili petrolejky, navlékli nové knoty, dolili petrolej a vyzdobili lucerničky, takže jsme připraveni!!!

baner

Registrace pro rok 2016
Od 1. prosince jsou známy registrační poplatky pro rok 2016: kategorie benjamínci (do 6 let) - 0,- Kč, kategorie 1 člen z rodiny - 400,- Kč, kategorie 2 členové z rodiny - 360,- Kč za člena /tj. 720,- Kč pro dvojici/, kategorie 3 a více členů - 310,- Kč za člena. V poplatku je zahrnuto pojištění a předplatné skautského časopisu. Noví členové musí mít odevzdanou přihlášku! Registrační poplatky je třeba zaplatit vedoucí oddílu nejpozději do 3.1. 2016.

baner

Lampiónový průvod
V pátek 6. listopadu hned po schůzce, která skončí dříve (pět minut před pátou), se zájemci mohou přesunout na lampiónový průvod k památce 17. listopadu. Ti z vás, kdo na lampiónový průvod půjdou, si nezapomeňte lampión (svíčku v něm a sirky na zapálení světla).

baner

Zápis z úklidu Šumavy v sekci akce. Fotogalerie nahrána.

Druhý díl táborového comicsu
Kdo si počká, ten se dočká, neb jednou do měsíce může očekávat nový díl comicsu z našeho letního tábora. Druhý díl je nazván "Četnické zkoušky" a připomene nám, čím vším si museli projít adepti na četníky a detektivy na táboře Fantom staré Prahy. Zbrusu nový díl naleznete klasicky v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Úklid Šumavy - fotogalerie z akce v sekci fotky, zápis v sekci akce!
V sobotu 24.10.2015 vyrazíme na naši první společnou výpravu, kterou bude tradiční úklid Šumavy. Trasa povede z Prášil po cyklostezce na Frauental pak na Rovinu, Pustinu a přes Hamižnou do Hartmanic.Pojedeme ranním šumavabusem, sraz v 7.30 v Hartmanicích ná náměstí, děti bydlící v Chlumu nebo v Dobré Vodě můžou přistoupit po cestě. S sebou si vezměte: svačinu, pití, nepromokavou bundu, dobrou obuv na nohy a pracovní nebo zimní rukavice. Návrat cca okolo 14 hodiny, to podle toho, jak se nám půjde.

baner

Výprava pro skauty, skautky, rovery a rangers.
Kašperskohorský oddíl Medvědů organizuje o víkendu 17. a 18. října podzimní výpravu pro starší členy střediska (tedy krom benjamínků, světlušek a vlčat pro kohokoli zdatného). Pochod začíná v sobotu po deváté hodině a cílem cesty je tábořiště kašperskohorských - na Malči. Tam se přenocuje (dívky ve srubu - bude zatopeno; kluci v teepee). Jídlo si vezměte každý vlastní, ale možná je v záloze na sobotu večer Doctorův guláš. Dobře se vybavte na říjnové venkovní nocování!!! Už začaly první mrazíky. Večer je možnost se ohřát u ohně. V neděli ráno odchod zpět na Kašperské Hory.

baner

Fotogalerie a zápis z akce Gulášovary  jsou tady.

První díl comicsu z tábora Fantom staré Prahy
Aby comicsových dárků v září nebylo málo, dokončila Pídý úplně první díl comicsu z letošního tábora. Ten je nazván "Hledají se detektivové" a je pro vás standartně umístěn v sekci comics anebo se na něj můžete podívat po kliknutí SEM.

baner


Gulášovary - fotogalerie už nyní na našem facebooku!
V den státního svátku - na svatého Václava - v pondělí 28. září 2015 se sejdeme v 9 hodin v klubovně a s nachystanými kotlíky, prkýnky, noži a lžícemi a vlastními surovinami vyrazíme na Ulm, kde po chvíli snažení zaplane plamen a po pár desítkách minut zavoní z kotlíků buřtguláš. Odborná porota posoudí nejlepší výtvor, který následovně obě (případně tři) soutěžící skupiny sní. Předpokládaný návrat domů ve 13 hod. Chléb zajistí Pídý, ostatní suroviny obstarají děti po domluvě na páteční schůzce. Chuťové buňky nažhavit, čichové buňky nastavit a guláši zdar!

baner

První schůzka po prázdninách
Téměř dva měsíce nás dělí od poslední schůzky, kdy jsme chystali táborové vybavení a proviant na odvoz na tábor. Nyní je před námi nový školní rok a s ním i první skautská schůzka. K té se sejdeme v pátek 4.9.2015 v 16.00 hodin v klubovně. Po úklidu táborového vybavení, her, nádobí a dalšího se vrhneme na zpracování táborového plakátu. Těšíte se na fotky? Pokud ano, vemte si s sebou na schůzku flashdisk!

banert

Fotogalerie z tábora
Mezi fotkami už najdete nejnovější  fotogalerii  plnou fotek z tábora Fantom staré Prahy. V průběhu září bude na schůzkách k dispozici flashdisk se všemi táborovými fotkami (z fotoaparátů Pídý, Hanky a Koule). Tak se pokochejte pohledem na táborové fotovzpomínky a nalaďte se na chvilku zase na táborovou notu.

baner 

Táborová písnička
Letošní táborový song byl sepsán na nápěv tři čuníci a název má velmi podobný - jmenuje se "Tři četníci" a je pro vás připravena v sekci stahuj nebo přímo zde.

baner

Informace o táboře
V sekci stahuj jsou k dispozici ke stažení nebo jen k přečtení informace o odjezdu na tábor, návštěvním dni, táboráku a příjezdu z tábora. Stručně: v úterý 21.7.2015 od 17 do 17.30 budeme v klubovně vybírat bagáž dětí a nakládat na auto táborový proviant a materiál, ve středu 22.7.2015 ve 14 hod. se děti sejdou u klubovny, aby pak jely autobusem do Petrovic a odtud jako každý rok pěšky na tábořiště. Prvním jídlem bude večeře, takže zabalte dětem svačinu a pití s sebou. Návštěvní den doporučujeme sobotu odpoledne (bude probíhat etapová hra v rámci tábořiště), pokud budete chtít přijet navštívit své dítě v neděli, pak raději po 17 hod. (protože do té doby bude probíhat etapová hra s působností po celém údolí Volešku). V sobotu 1.8. 2015 po 18 hod se bude konat závěrečný táborák, na který jsou rodiče mile zváni. Děti se vrátí domů v neděli 2. 8. 2015 autobusem v 15.30.

baner

Poslední díl comicsu z loňského tábora
A je to tu! Poslední dvě stránky comicsu z rytířského tábora je tu pro vás. Sedmý díl je nazván "The knights who say NY". Tak honem rychle přečíst ZDE a za dva měsíce už můžeme začít psát nové historky dalšího comicsu na téma....zbláznili jste se? Neřeknu!

baner

Aktualizace táborových dokumentů
V sekci stahuj jsou aktualizované dokumenty - konkrétně přihláška, potvrzení o bezinfekčnosti a potvrzení o zdravotní způsobilosti. Informace o odjezdu na tábor a dalších táborových detailech dostanou děti v průběhu června. Pokud rodiče budou čerpat od zaměstnavatele příspěvek na tábor z fondu "FKSP", ať se ozvou oddílové vedoucí a zaměstnavateli zašleme fakturu. Po zaplacení členského příspěvku mohou rodiče dětí pojištěných u VZP požádat o vystavení dokladu o zaplacení poplatku za tábor a pojišťovna letos proplácí akce s pohybovou aktivitou až do výše 500,- Kč (pro děti do 18 let). Pojišťovna ministerstva vnitra hradí rovněž 500,- Kč, ale jen pro děti od 7 do 15 let. Pozor - má speciální formulář viz ZDE.

baner

Sbírání kamení na poli u Klímů
V pátek 24. 4. 2015 od 16 do 18 hodin
bude brigáda na Zvíkově na poli u Klímů (na jejichž pozemku táboříme). Pomůžeme se sbíráním kamení. Pracovní rukavice si vemte s sebou. Sraz v 15.45 u klubovny. Následující dva pátky (1. a 8.5. schůzka nebude kvůli státnímu svátku).

baner

Šestý díl comicsu je na webu
V hlavní roli je tentokrát zatoulaný pes, který nás na závěr tábora pěkně převez´ ...kdo si na to nevzpomíná nebo kdo nebyl na místě nebo kdo by se rád zasmál a zavzpomínal, tak je pro vás šestý díl comicsu z tábora rytířů klasicky v sekci comics nebo TADY!

baner

Detaily k Setkání skautů na Otavě v Horažďovicích

Pro ty, kdož se dopředu přihlásili na tuto akci, přinášíme aktuální informace k odjezdu a průběhu setkání. Odjezd - v pátek 10.4.2015 šumavabusem v 16.27 z Hartmanic, bez doprovodu, lístek ať si koupí děti do Sušice na nábřeží, tam zajistí přestup na autobus Pídý a v Horažďovicích děti vyzvedne Kopy a Fík. Děti budou ubytovány v základní škole a od 19 hod je pro ně připraven program a poté noční hra. Druhý den je čeká další program na ostrově a divadlo. Setkání zakončí sobotní táborový oheň, děti ještě přespí do neděle. Návrat nedělním šumavabusem - v půl třetí v Hartmanicích. S sebou budou účastnící potřebovat: spacák, karimatku, věci na spaní, hygienu, jídlo, pití (k dispozici bude jen dvoplotýnkový vařič a rychlovarná konvice pro VŠECHNY účastníky, nabízíme možnost, že by vedoucí našim dětem došli pro pizzu), pitná voda bude k dispozici. Peníze - zápisné 100,- Kč + jízdné a příp. peníze na jídlo tj. 200,- - 300,- Kč celkem. Oddílová schůzka pro ostatní, kdo nejedou na setkání, se konat nebude!

baner

Na Velký pátek schůzka nebude!
Jsou tady Velikonoce a s nimi i prázdniny a z toho důvodu v pátek 3.4.2015 nebude oddílová schůzka. Stejně tak následující pátek 10.4.2015, kdy většina oddílových členů odjíždí na Setkání skautů na Otavě v Horažďovicích, informace k této výpravě dodáme již brzy. Tak teď už jenom stačí popřát klukům, ať se jim vydaří pomlázka neboli jak uvádí wikipedie - mrskačka, sekačka, šlehačka, švihačka, hodovačka, dynovačka, metla, kyčka, karabáč, korbáč, čugár, tatar, žilka, žíla, namrskut nebo šmigust. A holky ať velikonoční pondělí moc nebolí!!!

baner

Zápis o tom, jak jsme slavili výročí je v sekci akce, fotky ve fotogalerii.

Další díl comicsu z tábora rytířů je tady
Ještě před sobotní oslavou čtvrtstoletí fungování  našeho oddílu dokončila Pídý patý díl táborového comicsu. Tento díl je nazvaný Bájný Excalibur a popisuje trápení rytířů při snaze vytáhnout tajemný meč ze skály. Jen vedoucí ví, a táborníci možná tuší, z čeho byla skála pro tuto etapu vyrobena. Leč comics o tomto radějí mlčí... teď už konec povídání a honem k obrázkům. Přímý odkaz je ZDE.

baner

Tomáš zapsal zápis z únorové výpravy - odkaz v sekci akce!

V březnu oslavíme výročí 25 let oddílu
pozvanka

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. V sobotu 7. března 2015 oslavíme 25 let novodobé činnosti hartmanického oddílu skautů. K oslavě výročí zveme srdečně všechny bývalé členy oddílu, stejně tak ty současné i jejich rodiče. Sejdeme se v klubovně ve 14 hodin. Prohlédneme si kroniky, fotky, comicsy, shlédneme táborová videa a zahrajeme si pár her. Pokud najdete doma nějaké relikvie spajté s naším oddílem, tak je vemte na oslavu s sebou!

Skautský oddíl však působil v Hartmanicích i po druhé světové válce, v letech 1945 - 1948 a byl velmi agilní v mnoha kulturních a společenských aktivitách obce, jako byla například hraničářská pouť v létě 1947 v Hartmanicích a na Dobré Vodě nebo pořádání skautských divadelních akademií, kdy měli skauti připraveno pro veřejnost pásmo scének a výstupů anebo pořádání večerních táboráků doprovázených zpěvem skautských písniček a hraním krátkých scének. Večerní táboráky byly určeny pro veřejnost a konaly se u kapličky nad Hartmanicemi směrem na Horní Krušec. Oddíl vedl nejdříve bratr Žák, což byl dvcetiletý mladík studující obchodní akademii, který o víkendech a svátcích jezdil za svými příbuznými do Hartmanic. Za jeho vůdcování pořádal oddíl jedno- či vícedenní letní výpravy se stanovým tábořením, a to hartmanické skauty moc bavilo. Po vedoucím Žákovi pak působil ve vedení oddílu vlastenecký kněz Bohumil Marouš. Jeho vůdcování ale nemělo bohužel dlouhého trvání, neboť přišel únor 1948 a skauting byl záhy zakázán. Páter Marouš byl pak v roce 1950 zatčen za tzv protistátní činnost a patnáct let byl vězněn, a jako vězeň byl nasazen i na práci v uranových dolech.

baner

Polodenní výprava - fotogalerie v sekci FOTKY

Dne 7.2.2015 bude krátká, polodenní výprava. Sraz v 10 hodin na náměstí (čekáme na autobus z Prášil), návrat mezi 14-14:30 (abychom stihli autobus do Prášil). S sebou svačinu + buřty na opékání. Oblečení dle počasí. Pokud bude sníh, tak boby, popř. saně sebou. Kdo má míč, tak taky, aby jsme zahnali trudomyslnost... Směr severní pól (Mouřenec). Doprovod Tomáš a případně další vedoucí.

baner

V pátek 30. ledna 2015 není schůzka z důvodu pololetních prázdnin!

Výsledky Tříkrálové sbírky 

Všechny kasičky z tříkrálové sbírky pro Charitu ČR byly již rozpečetěny a je nám znám celkový výtěžek pro Sušicko. Je to částka 339.035,- Kč a my jsme do ní v Hartmanicích vybrali 7.956,- Kč. Skupinky Pídý a Kislíka se lišily jen o 28,- Kč! Takže to bylo velice vyrovnané. Všem dětem, které nám pomáhaly děkujeme. Největší díky ale patří všem, kdo do sbírky přispěli!!!

baner

Čtvrtý díl comicsu o rytířském táboru je tady

Už bylo opravdu na čase, aby se tu objevil nový díl táborového comicsu. Tento díl, v pořadí již čtvrtý, je nazván "Po boji" a kdo byl na táboře, tak už ví, o čem bude. Kdo neví, nevadí, může spoléhat na humor typický pro náš oddíl a pro comicsové obrázky vytvořené Pídý. Přímý odkaz ZDE anebo si jej klasicky vyhledejte v sekci comics.

baner

Zápis z Tříkrálové sbírky ZDE a fotogalerie ZDE (nebo na naší facebookové stránce)

Tříkrálová sbírka pro Charitu Česká republika

Letos se již po čtrnácté zapojíme do tříkrálové sbírky, se kterou každoročně pomáháme Charitě již od roku 2001. V neděli 4. ledna 2015 se v půl deváté sejdeme v klubovně a po krátkých přípravách vyrazíme (snad ve dvou skupinách) do ulic města. Pokud někde potkáte naše koledníky, prosíme o drobný dar do našich kasiček. Díky! Výtěžek sbírky uvedeme na tomto webu.

baner

V sekci akce je nový zápis - z listopadové výpravy!

Betlémské světlo 2014 - ve fotogalerii jsou fotky z akce!

I letošní rok  se zapojíme mezi stovky dalších skautů a dopravíme Betlémské světlo do Hartmanic a na Mouřenec. Můžete si je vyzvednout 21.prosince 2014 před kostelem sv. Kateřiny v Hartmanicích od 11.15 do 13 hodin anebo na Mouřenci, kde se od 14 hodin bude konat koncert a zároveň tam bude k mání světýlko dovezené přímo z Betléma. Lucerničky nebo svíčky můžete mít buď vlastní anebo jsme pro vás spolu s dětmi vytvořili krásné lucerničky malované barvami na sklo. Všichni jste srdečně zváni!!! Oficiální stránky a vše o Betlémském světlu najdete ZDE.

baner

!!! Výše registračních poplatků na rok 2015 

Přesné částky za registrační poplatky jsou pro rok 2015 pro naše středisko již stanoveny. Došlo k mírnému navýšení a to na tyto hodnoty: 400-, Kč jednotlivec, 720,- Kč za dva členy z rodiny (tj. 360,- Kč na osobu) a 930,- Kč za tři členy v oddílu (tj. 310,- Kč na osobu, pokud je z jedné rodiny 3 či více osob). Hlavní vedoucí prosí všechny členy oddílu, aby registrační poplatky zaplatili pokud možno co nejdříve, nejpozději však na Betlémském světle (21.12.2014).

baner

Třetí díl comicsových bublin míří k vám

Kdo už si zvykl, že každým měsícem přibyde na webu nový díl táborového comicsu, nebude ani tentokrát zklamán. Pídý ořezala tužku a vytvořila třetí díl comicsu, který se jmenuje "Hlášky". Snad vyloudí mírný úsměv na vaší tváři, a pokud se budete chcechtat i nahlas, tak to bude jedině dobře. Táborové bubliny hltejte po kliknutí SEM nebo klasicky v sekci comics.

baner

V sekci FOTKY jsou tři nová fotoalba - Gabretág II, drakiáda a listopadová výprava!!! Tak na ně mrkněte ;)


Listopadová výprava

V pátek 7. 11. 2014 po schůzce vyrazíme na první letošní výpravu. Odjezd v 17.30 do Sušice, pak se přesuneme do skautských kluboven, kde přespíme. Druhý den strávíme dopoledne v bazénu, poté si sami uvaříme, odpoledne. si zahrajeme nějaké hry a do Hartmanic se vrátíme v sobotu 8. 11. v 17.38. Doprovod – Kopy, Fík a Kislík (v bazénu i Pídý). Kdo nemá, může si splnit bobříka plavání. S sebou: spacák, karimatku, věci na spaní, přezůvky, ešus, lžíci, hygienu, ručník, plavky, sprch. gel, cca 120,- Kč (doprava, bazén, společný oběd), svačinu (večeře + snídaně+svačina; v klubovnách bude možnost uvařit čaj nebo udělat šťávu).

baner

Drakiáda - posunuta kvůli nepřízni počasí

V rámci schůzky minulý pátek 24. 10. 2014 jsme draky nepouštěli, protože počasí nám nevyšlo. Zkusíme si to vynahradit tento pátek 31.10. Vezměte si s sebou draky, snad nám zafouká vítr! V případě deštivého počasí proběhne schůzka opět v klubovně.

baner

Druhý díl comicsu  tábora Rytíři krále Artuše

Tak  jste se opět dočkali. Pídý dodělala další díl táborového comicsu. Ten se tentokrát jmenuje "Není štít jako štít" a je pro vás k mání buď v sekci comics anebo přímo po kliknutí SEM. Dobře se bavte!

baner

Pořádáme nábor aneb Gabretág č. 2!!!

V sobotu 27. září 2014 od 14 hod. se u fotbalového hřiště v Hartmanicích bude konat skautský nábor neboli Gabretág. Úplně první takováto akce se uskutečnila v roce 2008 a ta letošní bude vypadat podobně. Pro hartmanické děti bude připraveno několik stanovišť s úkoly a hrami, které budou muset absolvovat, pokud chtějí získat nějakou odměnu. Pro rodiče bude k dispozici info-stánek, kde se doví veškeré praktické informace o našem oddílu. Pozvěte kamarády nebo spolužáky, kteří o skautu slyšeli jen od vás!!!

baner

První díl comicsu z tábora Rytíři krále Artuše

Pídý se chopila výtvarných potřeb a zvěčnila první dny (a noci) na táboře. Zbrusu nový díl comicsu z tábora Rytířů je pro vás klasicky v sekci comics anebo po přímém kliknutí ZDE. Nese název "Artuš: ten má ale ránu!" Příjemné počtení!!!

baner

Hlavňovičtí vytvořili samostatný oddíl

Už během přípravy letních táborů bylo jasné, že nás monstrózní oddíl čeká rozdělení na dva samostatné oddíly. Hlavňovičtí se osamostatnili po dvou letech společného fungování a vybrali si pro svůj oddíl pěkný název - Poutníci. přejeme jim spousty krásných zážitků během výprav i družinových a oddílových schůzek a těšíme se na další spolupráci!!!

baner

První schůzka v novém školním roce

Už jen pár dní nás dělí od začátku nového školního roku, se kterým odstartují i pravidelné oddílové schůzky. Budou se konat  opět v pátek od 16 hod. a poprvé se sejdeme 5. září v klubovně. Čeká nás velký úklid táborového materiálu a pak i několik her a plánování skautského roku. Na viděnou se těší Pídý! 

baner

Kompletní fotogalerie z tábora je v sekci FOTKY!!!

Táborová píseň na našem webu

Kdo jste si nestihl zaznamenat slova táborové písničky, tak neteskněte. Je tady pro vás vylepšená o poslední sloku, která se udála až na samotném konci tábora. Písnička je pro vás v sekci stahuj nebo přímo po kliknutí ZDE. Na naší facebookové stránce už je pár fotek, tak se mrkněte tam, než se objeví fotogalerie i tady. Brzy se tu zase začne objevovat táborový comics, zážitků bylo hodně, tak to vypadá na spoustu dílů!

baner

Táborový informátor

 

baner

Poslední díl comicsu z tábora čar a kouzel

Těsně před začátkem letošního tábora dokončila Pídý comics z loňského. Nese název Protego, expelliarmus, mdloby na tebe a pojednává hlavně o kouzelnických soubojích, dalších etapovkách z hodin bylinkářství a o hledání vysvědčení. K mání je pro vás po kliknutí SEM nebo v sekci comics.

baner

Skvělý úspěch v krajském kole závodů světlušek a vlčat! Zápis v sekci akce.

Úspěch na Krajském kole ZVAS v Rokycanech zaznamenaly obě "gabretí" hlídky. Sněženky skončily na druhém (bohužel nepostupovém) místě. Hlídka Machrů převálcovala všechny soupeře a POSTUPUJE DO CELOSTÁTNÍHO KOLA !!! Gratulujeme všem zúčastněným a děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu i střediska. Za pochvalu samozřejmě stojí i originální kostýmy. Detaily ze závodů a fotografie již brzy!

baner

Informace o táboře

Pomalu se nám blíží prázdniny a s nimi i odjezd na tábor. V sekci stahuj je pro vás nově odkaz na důležité informace pro rodiče, které se týkají především odjezdu na tábor, slavnostního táboráku a odjezdu z tábora. Informace jsou pro děti tábořící na Dolním Volešku (hartmaničtí), hlavňovičtí se raději obraťte na Peťu Havlíčka.

baner

Nové zápisy z akcí a fotky ze závodů

V sekci akce přibyly zápisy z florbalového turnaje a nedávno proběhlých závodů vlčat a světlušek. Na fotky ze závodů se dostanete buď po kliknutí na fotogalerii pod textem z akce anebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Příspěvek na tábor od VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí v rámci programu Zdravá rodina příspěvek ve výši 500,– Kč mj. na úhradu účasti dětí na letním táboře. Příspěvěk je možné čerpat pro děti ve věku 6–18 let a jejich účast na prázdninovém letním táboře, táboře s cílenými pohybovými aktivitami a příměstském letním táboře (v počtu min. 4 dny, nemusí být po sobě jdoucí), jehož se dítě zúčastní do 31. 8. 2014. Uznávány budou platební doklady s datem vystavení již od 1. 1. do 31. 8. 2014. Podmínky pro získání příspěvku a další detaily na stránkách pojišťovny.

baner

Povededné závody světlušek a vlčat

V sobotu 17.5. reprezentovaly náš oddíl 3 družiny z Hlavňovic na závodě světlušek a vlčat v Horažďovicích. Dva týmy zaznamenaly výborný úspěch a vybojovaly dvě druhá místa, ze kterých postupují na závody do krajskéh kola. Moc gratulujeme, jsme pyšní a držíme palce do dalšího kola!!!

baner

Speciální schůzka - Radešov

V pátek 30.5.2014 se schůzka koná netradičně: budeme čistit ohniště na odpočívadle u Radešova. Sraz v 15:00 u klubovny (nebo v 15:30 v Radešově – Ondra, Daník). S sebou buřty, chléb, pití, pláštěnku/nepromokavou bundu a dobrou obuv. Prosíme rodiče, kteří by mohi děti odvézt do Radešova, aby dali dopředu vědět. Plánovaný návrat do Hartmanic je do 19:00. Pro rádce: možnost přespání v jeskyni u Mouřence (dá se tam rozdělat oheň, doprovod Vašek) – tzn. spacáky, karimatky s sebou a druhý den možnost odjezdu na rádcák do Sušice (bus 9:28 z Annína).

baner

Předposlední díl comicsu z tábora

Vzpomínáte, jak jsme loni na táboře dostali od rodičů o víkendu hromady buchet, koláčů, bábovek a dalších moučníků? Pokud marně lovíte v paměti, tak alou do sekce comics k novému, tentokrát šestému dílu z tábora Škola čar a kouzel. S blížícím se dalším táborem comics už pomalu končí a tak trpělivě čekejte ještě na finální díl! Ten zbrusu nový je pro vás k mání i přímo ZDE.

baner

Fotogalerie v novém kabátě

Vašek pilně pracuje na nové podobě fotogalerie. Zatím zapracoval na fotkách z florbalu (ZDE) a ze cvrnkání kuliček (ZDE). Pokud se vám nové fotogalerie líbí, tak nešetřete chválou. Pokud budete mít nějaké fotky z akcí ke zveřejnění, tak je zatím pošílejte Vaškovi. Brzy budou moci fotky vkládat i autorizovaní administrátoři.

baner

Sbírání kamenů - ZRUŠENO Z DŮVODU PODMÁČENÍ TERÉNU!!!

Schůzka v pátek dne 2.5.2014 bude netradiční, protože proběhne formou brigády u Klímů (majitelé louky, kde táboříme). Budeme sbírat kameny na poli někde u Zvíkova za Zámyšlí. Doprava s vlastními rodiči (nebo jak bude místo v autech). Za naše vedoucí bude jako doprovod Peťa Havlíček, ale až přímo na místě. Sraz buď ve 3/4 na 4 odpol. u klubovny nebo v 16.00 na Zvíkově. S sebou si vemte pracovní rukavice! 

baner

Fotky z florbalového turnaje

Prozatím jen prostřednictvím odkazu vám přinášíme fotky z florbalového turnaje, který proběhl minulý měsíc. Fotky naleznete po kliknutí SEM. Fotogalerie brzy prodělá zásadní změny, tak vás momentálně prosíme o trpělivost a shovívavost. 

baner

Pátý díl comicsu z tábora je hotov!

Tento díl se téměř celý odehrává pod rouškou tmy a provází ho výrazná osobnost našeho oddílu, kterou jistě brzy identifikujete. Takže pokud vás zajímá, jak proběhl přepad tábora sušických skautů nebo jak to bylo s mozkomory, je načase proklikat se sekcí comics až na ty správné stránky anebo začít číst bubliny po kliknutí SEM.

baner

Video z tábora Škola čar a kouzel

Nějakou dobu trvalo, než Vašek sestřihal video z tábora 2013, ale výsledek stojí za to!!! Snímek má něco málo přes tři minuty a je pro vás k mání v sekci video anebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Turnaj ve florbalu

V sobotu 22.3.2014 na florbalovém hřišti /hokejovém hřišti - vedle fotbalového/ se uskuteční soutěž ve florbalu. Soutěžit budou týmy 4+1 v soutěžních kategoriích do 10 let a 11+ (včetně vedoucích). Registrace je od 9.30 hod., turnaj startuje v 10.00. Při nepříznivém počasí se turnaj přesune do tělocvičny hartmanické ZŠ, což je vzhledem k předpovědi velice pravděpodobné, proto si vemte příp. obuv do tělocvičny a zápisné 20,- Kč. S sebou také svačinu a pití!

baner

Termín tábora pro letošní prázdniny

Na poslední střediskové radě jsme po domluvě s vedoucími ostatních oddílů střediska Vydří stopa vybrali termín pro náš tábor. Bude se konat na Volešku od 12. do 20. července 2014. Z důvodu rodinných situací našich vedoucích jsme nuceni letos délku tábora trochu zkrátit. Děkujeme všem účasníkům i jejich rodičům za pochopení!

baner

Hurá!!! Další díl comicsu...

Volejte hurá a tři dny se radujte! Po měsíci a půl je tu další comics z tábora Škola čar a kouzel. Ti, kdo mají rádi Kislíka a Kouli, si přijdou na své, protože jsou na většině obrázků. Zavzpomínejte spolu s Pídý na to, jak jste málem sblajzli slimáka nebo líbali ropuchu... Vše je klasicky v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Detaily nejbližších schůzek

V pátek 31.1.2014 se z důvodu pololetních prázdnin nekoná skautská schůzka. Následující týden, tedy 7.2.2014 bude schůzka prodloužena (takže to nahlašte doma) a bude speciální (uskuteční se turnaj v deskových hrách). Týden poté - 14.2.2014 - jsou jarní prázniny, takže schůzka opět odpadá.

baner

Zápis z tříkrálové sbírky je k dispozici ZDE nebo v sekci akce.

Tříkrálová sbírka pro Charitu ČR

Ten, kdo nás již tradičně očekává krátce po Novém roce, se i letos brzy dočká. Kašpar, Melichar a Baltazar v podání členů našeho oddílu dorazí s kasičkami již tuto neděli, tedy 5. ledna 2014 v dopoledních hodinách ke dveřím hartmanických obyvatel. Výsledek sbírky v Hartmanicích pak uvedeme na našem  webu až budou kasičky rozpečetěny.

baner

Třetí díl comicsu z tábora 2013

Jako mírně opožděný vánoční dárek pro vás Pídý bleskově v době 3 dnů načrtla, obtáhla, naskenovala a umístila na web třetí díl comicsových dobrodružství z tábora nazvaného Škola čar a kouzel. Tento díl nese název Famfrpál a kouzelné formule a hodně se v něm lítá na koštěti a čaruje. Je pro vás buď v sekci comics anebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Fotogalerie z Betlémského světla je v sekci fotky anebo ZDE.

Betlémské světlo v Hartmanicích a Hlavňovicích 

Poslední adventní neděli, tedy 22.12.2013, si můžete přijít pro Betlémské světlo. Zástupci našeho oddílu Vám jej rádi předají v Hartmanicích před kostelem sv. Kateřiny od 10 do 12 hodin a v Hlavňovicích u kostela sv. Jana Nepomuckého od 10.30 do 11.30 hodin.

baner

Druhý díl comicsu z tábora čar a kouzel

Jistě potěším všechny příznivce comicsů z táborů tím, že další díl je hotov. Tentokrát nese název "Čtyři koleje školy čar", což jistě vypovídá i o obsahu. Druhý díl comicsových zážitků z tábora Školy čar a kouzel je pro vás klasicky buď v sekci comics nebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Registrační poplatek pro rok 2014

Registrace nás letos vyjde o 10,- Kč dráž, tj. za jednotlivce je to částka 380,- Kč, za dvě děti v oddíle 660,- Kč a za tři a víc je to 290,- na osobu. Peníze noste na schůzky svým vedoucím. Nejzasší termín pro odevzdání je 22.12. na Betlémském světle.

baner

Lampiónový průvod v Hlavňovicích

Zápis od Filipa Musiola: Sešli jsme se u školy v 17.00 hodin a pak jsme šli směrem na Suchou a tam byla stezka odvahy. S lampióny jsme si svítili na cestu a prošli jsme jednotlivě přes zámecký park. Na konci parku jsme zazpívali českou hymnu. Petr poděkoval za účast a řekl pár slov o státním svátku. Pak jsme šli průvodem zpět ke škole.

Hlavňovičtí skauti a skautky zvou na lampiónový průvod, který pořádají v Hlavňovicích dne 17. listopadu ku příležitosti oslavy dne boje za svobodu a demokracii. Předpokládaný začátek v 17 hodin. Lampióny, svíčky a sirky s sebou!!!

baner

Fotky z výpravy 28. října a halloweenské schůzky ZDE , nově i zápis z výpravy v sekci akce! 

První díl comicsu z tábora Škola čar a kouzel je konečně tady!

Už jste mysleli, že Pídý polevila nebo že snad nemá dost tužek, papírů či fix? Ne, jen nějak nemohla čapnout inspiraci. Ale nakonec jste se dočkali a můžete hltat první díl comicsu z tábora 2013. Nese název "(Sotva začaly prázdniny) škola začíná!" a je pro vás v sekci comics nebo ZDE.

baner

Fotky z výprav Sněženek a Machrů naleznete v fotogalerii či ZDE a ZDE

Podzimní výprava

Náš oddíl v čele se zástupcem vedoucí Tomášem pořádá v pondělí 28.10.2013 podzimní výpravu. Hartmaničtí se sejdou za deset minut deset na náměstí a pak se přesunou šumavabusem do Petrovic. Tam se k nim mohou připojit hlavňovičtí. S sebou si vemte svačinu, buřta a chleba či cokoli na opečení na ohni, peníze na autobus. Návrat do Hartmanic okolo páté odpoledne. Na sebe oblečení dle počasí.

baner

Zápis z letošního tábora ZDE.

V sekci akce je nový zápis z prázdninové výpravy Sněženek a Machrů

Úvodní schůzky nového školního roku

Za chvilku už je tu zase škola a s ní začnou i naše pravidelné schůzky. Hartmaničtí se poprvé sejdou v pátek 6.9.2013 v 16.00 u klubovny a hlavňovičtí pak v pondělí 9.9.2013 v 15.00 hod. V průběhu měsíce září se pak všichni táborníci mohou těšit na DVD s fotkami (a videi) z tábora.

baner

Fotogalerie z tábora v sekci fotky anebo ZDE

Táborová písnička

Už je to měsíc, kdy jsme se na 14 dní přestěhovali na tábor na Volešek a je načase dodat táborové relikvie. První z nich je táborová písnička, kterou najdete po kliknutí SEM (nebo klasicky v sekci stahuj).

baner

Informace k odjezdu na tábor

Tábor se nezadržitelně blíží a my vám přinášíme informace k odjezdu na tábor. Hartmanická část oddílu se sejde v neděli 30.6. v 9.30 na náměstí, zde budou naloženy batohy a spacáky dětí a začne etapová hra. Potom se děti přesunou autobusem do Petrovic. Na rozcestí za Vojeticemi je sraz pro hlavňovickou část oddílu a to v 10.30 hod., rovněž jim naložíme věci a začne jim etapová hra. Zde počkají na příchod dětí od autobusu a společně vyrazí na tábořiště. S sebou nepromokavou bundu, svačinu pití. První jídlo bude až večeře.

Všechny rodiče pak zveme na závěrečný táborák, který se bude konat v sobotu 13.7. 2013 od 18 hod. Auta raději nechejte na Puchverku, jinak způsobíme dopravní kolaps uprostřed lesa. Díky za pochopení.

baner

Poslední díl comicsu z tábora Hobit 2012

Kvapem se nám blíží letošní tábor a Pídý pro vás dokončila comics z toho loňského.  Poslední díl nese název "Náš čas ještě přijde..." a popisuje noční etapovou hru a závěr s pokladem. Klasicky je pro vás v sekci comics anebo po přímém vstupu ZDE.

baner

Poslední výprava před táborem

V pátek 21.6.2013 vyrazíme na naší poslední předtáborovou výpravu a tento rok první několikadenní.  Vyrazíme na Svárožnou, kam se dopravíme v pátek Šumavabusem - odjezd v 18.13 z Hartmanic po oddílové schůzce (Hlavňovičtí v 18.00 z Petrovic). Vrátíme se v neděli v půl páté odpoledne. S sebou si vezměte spacák, věci na spaní, přezůvky, nepromokavou bundu a pevnou obuv, baterku, lžíci, kartáček, pastu, ručník, KPZ, notýsek, psací potřeby, svačinu a pití na pátek večer a 170,- Kč (jízdné a společná strava).

baner

Úspěch družiny Rysů v krajském kole Svojsíkova závodu

Naši skauti se zúčastnili v dubnu základního kola Svojsíkova závodu, ze kterého postoupili do Rokycan na krajské kolo. To se konalo poslední květnový víkend a naši nás velice pěkně reprezentovali. V krajském kole se umístili na třetím místě a předvedli, že skautské vědomosti a dovednosti jim nejsou vůbec cizí. Gratulujeme! V sekci akce je zápis i s odkazem na fotky. Fotogalerie z krajského kola ZDE.

baner

V záložce STAHUJ jsou nové informace k letošnímu táboru. Vzhledem k rozdílnému odjezdu na tábor jsou pro hartmanické a hlavňovické skauty odlišeny. Díky za pochopení.

Nové zápisy v sekci akce (sázení stromků, soví budky, akce hlavňovických)! Fotogalerie  úklidu Šumavy ZDE.

P

Úklid Šumavy

Po nějakém čase zase vyrazíme na turistické trasy Šumavy a uklidíme přírodu podél nich.  Tentokrát se vypravíme na Černé a Čertovo jezero, což jsou poměrně frekventované turistické cíle. Vyrážíme v neděli 19.5.2013 ranním šumavabusem (v Hartmanicích sraz v půl osmé na náměstí) na Železnou Rudu a potom vlakem na Špičák. S sebou budou účastníci výpravy potřebovat pracovní rukavice, svačinu a pití na celý den, nepromokavou budndu, dobrou obuv a cca 150,- Kč na cestu. Návrat v půl páté.

baner

Fotky ze sázení stromků a z umisťování sovích budek ZDE.

Pátý díl comicsu Hobit 2012 je tady!

Nejvíc asi potěším Honzíka Hanzlíků, protože ten se na něj už nějakou dobu vyptává a netrpělivě jej očekává. Pátý díl comicsu je hlavně o Glumovi a najdete ho klasicky v sekci comics / tábor Hobit 2012 anebo po přímém kliknutí SEM.

baner

Sázení stromků

Ve středu 1.5.2013 vyrazíme na Kepelsko po roce opět sázet stromky. Sraz bude v 10.00 u klubovny. S sebou si vemte pevnou obuv, motyku, pracovní rukavice, svačinu (buřt na opečení), pití a příp. nepromokavou bundu. Děti menšího vzrůstu i podsedák do auta. Návrat okolo 16 hod.

baner

Svojsíkův závod

Družina Rysů z našeho oddílu uspěla v základním kole Svojsíkova závodu, které se konalo 19. a 20. dubna 2013 na Svárožné a postupují do krajského kola do Rokycan. Úspěšným závodníkům gratulujeme a budeme jim samozřejmě držet palce i za měsíc! Základního kola se účastnily skautky z družiny Sněženek z Hlavňovic a na to, že jsou v oddílu nováčci, tak podaly také výborný výkon.

baner

Informace k letošnímu táboru

Prázdniny už se pomalu blíží a je načase informovat o táboře. Letos budeme tábořit opět na Dolním Volešku, a to v termínu od 30.6. do 13.7.2013. Přihlášky už by měly být odevzdané, další důležité dokumenty děti v nejbližší době dostanou. Stejně tak informace o zaplacení účastnického poplatku a o odjezdu na tábor. Veškeré informace ráda poskytne vedoucí oddílu.

baner

Video z tábora Hobit je KONEČNĚ tady!!!

Zavzpomínejte spolu s námi na loňské léto a pojďme se společně navnadit na tábor, který je před námi. Je tu pro vás video z tábora Hobit. Tradičně je uloženo v sekci video.

baner

Fotky ze sbírky Pomozte dětem

V pátek 22.3.2013 jsme se sešli, abychom vybírali peníze pro sbírku Pomozte dětem. Nakonec v našich dvou kasičkách cinkalo celkem 1.356,- Kč.  Jak to v pátek na náměstí v Hartmanicích vypadalo, si můžete prohlédnout ve fotogalerii po kliknutí SEM.

baner

Bonusový comics z tábora pirátů

V úplném závěru tábora pirátů (2010) se Pídý ztratil zápisník se zápisky zážitků do comicsu. Ten byl nedávno nalezen v klubovně, a tak vznikl bonusový díl, který se jmenuje Ztracený comics. Je pro vás klasicky v sekci Comics (poslední díl z tábora pirátů) anebo po kliknutí ZDE. Další comicsový díl z tábora Hobit už se pomalu ale jistě začíná taky chystat...

baner

Sbírka Pomozte dětem po roce opět v Hartmanicích

Již potřetí se zapojíme do dobročinného projektu a budeme vybírat pro sbírku Pomozte dětem. V Hartmanicích nás najdete s kasičkami v pátek 22.3.2013 od 15 do 18 hodin před budovou městského úřadu. Jestli byste rádi přispěli do sbírky a za námi do Hartmanic se v pátek bohužel nemáte jak dostat, tak můžete přispět přímo na sbírkové konto (505 333 505/5500) anebo pošlete ze svého mobilu sms zprávu ve formě: DMS KURE na číslo 87777, čímž přispějete do nadačního fondu částkou 27,- Kč, cena DMS je 30,- Kč

baner

Speciální schůzka - exkurze v kravíně

V pátek 15. února jsme během schůzky navštívili hartmanický kravín. Prohlédli jsme si krávy, telata i býky. A nejen to, kochali jsme se pohledem na stáj traktorů a poté jsme v klubovně okoštovali čerstvé mléko a steaky. Bylo to moc fajn a dík patří nejen panu Hlavsovi, který nás kravínem provedl, ale i Kopymu a Fíkovi, kteří se o celou akci zasloužili. Fotky ze speciální schůzky  jsou v sekci fotky nebo ZDE.

baner

Zápis z výpravy na běžkách

Anička sepsala zápis z výpravy na Zhůří a na Hadí vrch, která proběhla 10.2.2013, najdete ho v sekci akce nebo přímo po kliknutí SEM.

baner

Fotky ze sáňkiády a z výpravy na běžkách jsou v sekci fotky

Trpaslíci tápou v temnotách

Tak to je název již čtvrtého dílu z tábora Hobit 2012. Sledovat jej můžete jako tradičně v oblíbené sekci comics anebo se na něj dostanete po přímém kliknutí ZDE. Jako bonus budou všechny dosavadní comicsy pro vás (členy oddílu) k mání v hartmanické klubovně.

baner

Výprava na běžkách

Pro sportovně založené členy našeho oddílu (a jejich rodiče) je svolána výprava na běžkách. V neděli 10.2.2013 se ve 13 hod. sejdeme na Keplích a cca do 18 hodin budeme běžkovat směrem na Zhůří a Hadí vrch. S sebou běžky, příp. vosky na běžky, malou svačinku, pití a vhodné oblečení (středně teplá bunda, šusťáky).

banery

Pololetní a jarní prázdniny 

Vzhledem k tomu, že žáci si musí v polovině školního roku odpočinout a navíc letos vyšly jarní prázdniny na první únorový týden, znamená to pro nás, že v pravidelných schůzkách budeme pokračovat až po zaslouženém volnu. Hlavňovičtí v pondělí 11.2.2013 a Hartmaničtí v pátek 15.2.2013. Užijte si prázdniny a rádci nezapomeňte na rádcovský kurz Žirafa!!!!

baner

Sáňkiáda Sněženek a Machrů

Skautky a skauti z Hlavňovic zvou zájemce na sáňkiádu, kterou pořádají v sobotu 26. ledna 2013. Sraz je v 9.30 na Zámyšli. Závodit se bude dle věkových skupin v obřím slalomu na lyžích, bobech a sáňkách.S sebou si vemte: dobře připravené lyže, boby nebo sáňky a hlavně teplé zimní oblečení. Občerstvení ve formě teplého čaje bude zajištěno. 

baner

Fotky z nedělní tříkrálové sbírky jsou pro Vás ZDE. Zápis z akce a z betlémského světla najdete v sekci akce či po prokiknutí TADY. Celkem jsme vybrali 8. 241,- Kč.

Fotky z rozdávání betlémského světla v Hartmanicích ZDE

Tříkrálová sbírka 

Opět po roce vyrazíme vybírat peníze do kasiček pro Charitu České republiky. Sejdeme se v neděli 6.1.2013 v půl deváté v klubovně, nachystáme vše potřebné a pak vyjdeme do ulic Hartmanic. Nezapomeňte si osvěžit text tříkrálové koledy!!!

baner

Vánoční dárek od Pídý je pro vás ZDE!!!


Druhý díl comicsu z tábora

Zlobři, kouzelné kameny, skřetodrv a vrahomlat, Daisy a Čmouda, Kopy a Fík - to jsou průvodci druhým dílem comicsu z tábora Hobit 2012. Název tohoto dílu je Pády do hlubin a přijměte jej jako opožděný dárek k Mikuláši. Když budete hodní, tak se o Vánocích můžete dočkat třetího dílu...  Klikněte SEM a jste u zpátky u Hobita a trpaslíků.

baner

Po roce opět budeme rozdávat Betlémské světlo

Tradičně se tak připojíme ke stovkám dalších skautů v naší zemi a pro ty, kdo budou mít zájem přivezeme Betlémské světlo. To budeme rozdávat v Hartmanicích na zlatou neděli 23.12.2012 od 10 do 12 hodin u kostela sv. Kateřiny a nově i v Hlavňovicích od 10.30 hodin. Nezapomeňte si k nám přijít s lucerničkou nebo i bez ní, nějaké pěkné zase vyrobíme!

baner

Registrace pro rok 2013

Skautská registrace pro rok 2013 se nezměnila u prvních dvou kategorií a činí:

370,- Kč za jedno dítě v oddílu
640,- Kč za dvě děti v oddílu
a 840,- Kč za tři děti v oddílu


Součástí registračního poplatku je jednak částka, která se odvádí vyšším organizačním jednotkám (celorepublikové ústředí, kraj, okres, pojištění členů) a dále částka do střediskové pokladny (ze které se pak hradí různé vybavení či odměny pro děti na našich akcích) a také předplatné skautského časopisu (pokud jste změnili adresu, musíte nám nahlásit novou, aby časopis dítěti chodil). OD NOVÝCH ČLENŮ POTŘEBUJEME ZNÁT RODNÉ ČÍSLO A ADRESU BYDLIŠTĚ!!! Je potřeba, aby byl poplatek uhrazen co nejdříve, a to nejpozději do 23.12.2012 (na akci Betlémské světlo). Peníze budou vybírat rádci a vedoucí oddílu na schůzkách (vedoucí oddílu - Pídý bude určitě přítomna na schůzce dne 7.12.), pokud budete potřebovat potvrzení o zaplacení registrace, neváhejte mne kontaktovat: Petra Divišová - mob. 721 784 086, petra.divisova@centrum.cz 

baner

Nové zápisy z posledních výprav

V sekci akce přibyly dva zbrusu nové zápisy, a to z výpravy v červnu k bunkrům (novš je v sekci fotky i fotogalerie z této výpravy). Dále přibyl i zápis z říjnové vpravy, který sepsala Evča z družiy Sněženek. Odkazy najdete v akcích. nebo po přímém kliknutí tady:     říjen     červen

bener


Shrnutí nedělní výpravy plus FOTO!

Výprava na Vosík se moc povedla, seznámily se družiny z Hartmanic a Hlavňovic a hlavně jsme si společně užili několik her a nad ohněm opečených pochutin (ačkoli na buřtguláš už  nedošlo).  Těšíme se na další společné setkání se Sněženkami a Machry - naší početnou Hlavňovickou skupinou. Schůzky mají Sněženky a Machři vždy v pondělí od 15 do 17 hodin. Teď už se jen podívejte na fotky, které jsme po cestě nafotili. Pár jich je i z páteční drakiády v rámci schůzky. Odkaz buď v sekci fotky nebo přímo ZDE.

baner

První díl táborového comicsu

Pídý ořezala tužky, nažhavila fixy a zaznamenala pro vás začátek letošního tábora. Comics najdete ve stejně nazvané sekci, anebo se na něj dostanete po přímém kliknutí SEM. První díl tábora Hobit 2012 nese název Hostina u Bilba Pytlíka & hostinec U Zeleného draka. Pěkné počtení!!!

baner

Jednodenní výprava na Kochánov

V neděli 21.10.2012 vyrazíme na výpravu ke Kochánovu. Sejdeme se v 10.00 hod u klubovny. S sebou si vemte: svačinu, pití, buřta nebo něco na opečení na ohni, dobrou obuv, pláštěnku nebo nepromokavou bundu, ešus a lžíci. Vrátíme se okolo 16 hod.

baner

Drakiáda v rámci schůzky

Pro nepřízeň počasí zkusíme vypustit draky o týden déle, tedy v pátek 19. 10. 2012 se v rámci schůzky přesuneme ke kapličce nad Hartmanicemi a vypustíme draky! Nezapomeňte se na drakiádu vybavit před odchodem na schůzku. Nejhezčí a nejlépe létající jedinci (draci - né děti) budou odměněni!!! 

baner

Táborová písnička

Pokud se vám už marně vybavuje písnička z letošního tábora, tak vás jistě potěší její verze na našich webových stránkách. Zopakujte si nápěv písničky Dej mi víc své lásky a už můžete notovat letošní song aneb Gandalfe zachraň nás! K mání zde či v sekci stahuj (mezi ostatními táborovými písničkami).

baner

První schůzka nového školního roku

Prázdniny už skro končí a my se sejdeme již zanedlouho na první schůzce nového školního roku 2012/2013. Sraz bude u klubovny v pátek 7.9.2012 v 16.00 hod. Podle počasí se uvidí, jestli zůstaneme v klubovně nebo půjdeme ven. První schůzku povede Vašek.

baner

FOTOGALERIE z tábora

Konečně je tu první várka fotek z tábora. K nalezení ZDE či v sekci fotky. Až dodá fotky Hanka a Kopy, dočkáte se dalšího fotografického nášupu.

baner

DŮLEŽITÁ INFORMACE pro táborníky a hlavně jejich rodiče

Vzhledem k tomu, že skautské letní tábory jsou zotavovací akcí platí pro nás nově zákon č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách. Dle sdělení z Ústředí Junáka a po konzultaci se střediskovým vedoucím Vás informujeme o tom, že pokud si rodiče budou chtít odvézt své dítě během tábora, smíme je předat jen oběma rodičům popřípadně jednomu rodičovi, ale jen v případě, že by měl s sebou písemný souhlas druhého rodiče (s ověřeným podpisem). Vzhledem k tomu, že i po dobu nepřítomnosti dítěte na táboře za něj neseme zodpovědnost (pokud tábor stále trvá) takovéto odvozy dětí nedoporučujeme a pokud by rodiče na tomto předčasném odjezdu trvali, pak budeme nuceni pro toto dítě tábor ukončit (rodiče podepíší písemné převzetí zodpovědnosti). Poplatek za tábor se v takovémto případě nevrací (ani jeho poměrná část). Děkujeme za pochopení.

baner

Závěr comicsu Mafie 2011

Ano je to tak, Pídý dokončila ještě před začátkem prázdnin a před vypuknutím letošního tábora poslední díl comicsu Mafie. Je to úplný závěr tohoto comicsu, který zaznamenával zážitky z loňského tábora. Jako vždy je pro vás v sekci comics anebo po přímém kliknutí zde. Užijte si jeho čtení a užijte si i prázdniny!!!

baner

Poslední výprava v tomto školním roce

Od soboty 23. 6. do neděle 24.6. 2012 vyrazíme na výpravu po okolí Hartmanic. Sejdeme se v sobotu v 10.15 u klubovny a vyrazíme na Muořenec a pak na Krušec. Budeme spát ve stanech a jídlo si uvaříme sami. S sebou si vemte dobré boty, pláštěnku, oblečení dle počasí, pití, ešus, lžíci, 50,- Kč na společné jídlo, KPZ, notýsek, tužku, spacák, karimatku, kartáček na zuby a pastu. Vše si zabalte do jednoho batohu, budeme se střídat v nošení 2 stanů. Návrat v neděli do 14.20 hod.

baner

Detaily k odjezdu na tábor 

Sraz k odjezdu na tábor je v neděli 15.7.2012 v 16.00 hodin u klubovny. Děti odevzdají svá zavazadla a poté vyrazí Šumavabusem do Petrovic, odtud pěšky na tábořiště. V sobotu 28.7.2012 od 19.00 hodin se na táboře bude konat závěrečný táborák, na který jsou všichni rodiče mile zváni, po něm si mohou děti odvézt domů. Ten, kdo by neměl odvoz, musí tuto informaci nahlásit předem a odvoz do Hartmanic mu bude zajištěn. Veškeré tyto a další informace najdete také v sekci stahuj pod názvem informace o táboře 2012.

Informace o táboře

Letní prázdniny se kvapem blíží a s nimi i letní tábor našeho oddílu. Jako tradičně budeme i letos tábořit na Dolním Volešku za Petrovicemi. Termín tábora je od 15. do 28. 7. 2012, cena tábora je 1700,- Kč. Přihlášky a veškeré dokumenty již děti dostaly, v sekci stahuj je možno nakouknout či stáhnout si do počítače seznam věcí na tábor. Budou aktualizovány i informace pro rodiče (termín odjezdu a závěrečného táboráku) - to vše bude možno až po střediskové radě, která zatím neproběhla. Pokud někdo z rodičů chce čerpat příspěvek na tábor od zaměstnavatele, ať se obrátí na vedoucí oddílu a bude mu zaslána faktura. Letos nově potřebujeme do přihlášky uvést telefonní kontakt na oba rodiče z důvodu případného ošetření dítěte ve zdravotnickém zařízení, které si souhlas s ošetřením musí od obou rodičů zajistit.

baner

Šestý táborový comics

Den naruby zaznamenán v obrázcích a bublinách stvořených nadanou rukou Pídý je vám k dispozici jako obvykle v sekci comics anebo po přímém kliknutí ZDE.

baner

Fotky z víkendové výpravy ZDE

Zápis z výpravy v sekci akce či po kliknutí SEM

Výprava na Gerlovku

Už tuto sobotu vyrazíme na další výpravu. Odjezd je v sobotu 5.5. v 7.30 a vrátíme se v neděli 6.5. v 16.30. S sebou si vemte spacák, karimatku, svačinu na sobotní dopoledne, věci na spaní, hygienu, přezůvky, baterku, propisku a notýsek a 80,- Kč na autobus. Na účastníky čeká milé překvapení. Tématická hra vás překvapí! Na setkání se těší Koule, Vašek, Ija, Petr a Pídý.

baner

Pátý díl comicsu z tábora mafie

Tento díl je plný třaskavých zvuků a kvérů, střeliva a zbraní. Je pojmenován "...na vodstřel!" a zaznamenává další části etapové hry našeho tábora Mafie 2011. Je pro vás k dispozici klasicky v sekci comics anebo po přímém vstupu ZDE.

baner

100 let českého skautingu

Před sto lety se začal pomalu a nenápadně zásluhou A. B. Svojsíka vyvíjet skauting i u nás. V den sv. Jiří, tedy v úterý 24. 4. 2012 oslavíme první skautské století. Na Skautský den století vyrazíme do ulic, škol i zaměstnání se skautskými šátky na krku. Budou nás desetitisíce! Jednou za 100 let!
Junák vyhlásil na vyvrcholení oslav 100 let českého skautingu, na „Skautský den století“ 24. dubna 2012, celostátní „Skautský šátkový den“. K účasti na něm jsou zváni všichni členové a členky Junáka všech generací. Tisíce skautek a skautů se šátky v jeden den ukážou, jak velkou máme radost, že můžeme slavit sté (!) narozeniny českého skautingu. A i když se v ten den všichni nepotkáme, díky propojení „Skautským šátkovým dnem“ budeme slavit společně!
Skautský šátkový den se koná pod mottem „Bez šátku mě na Skautský den století 24. dubna 2012 nikdo neuvidí!“
Skautský šátkový den se koná v celé České republice. Na ulici, ve škole, v práci, na nákupech, v klubovně. Pěšky, na kole, na pramici, v tramvaji i ve vlaku. U přijímaček nebo maturity. Kdekoli a jakkoli, ale se šátkem! Připojte se i VY!!!

baner

Sázení stromků - fotky ZDE, zápis v sekci akce!

Kůrovcová kalamita nenechává náš oddíl v klidu, a proto jsme se rozhodli, že pomůžeme s vysázením nových stromků. Sázet budeme v sobotu 14. dubna, a to poblíž cesty z Dobré Vody na Babylon. Vysadíme pěkný jedlový nebo bukový les. Sejdeme se v 10 hodin u klubovny a vrátíme se tak, aby děti z Prášil stihly Šumavabus. S sebou si vemte svačinu, pití, buřty na opečení a hlavně MOTYKU!

baner

Sbírka Pomozte dětem

Letos jsme kvůli nepřízni počasí (vytrvalému dešti) vybrali jen 935,- Kč. I přesto všem dárcům děkujeme! Fotogalerie z akce je pro vás ZDE nebo v sekci fotky.

Zase po roce jsou tu Velikonoce a s nimi i sbírka Pomozte dětem. Náš oddíl se zapojí mezi stovky dalších skautů a na Velký pátek se sejdeme, abychom vybírali peníze do kasiček tentokrát již do 14. ročníku této dobročinné akce. A kde nás můžete s naším stanovištěm najít? No přeci 6.4.2012 od 15 hod do 17.30 na náměstí v Hartmanicích. Určitě nás nepřehlédnete, poznáte nás podle skautských krojů a možná i letos dorazí slepice. Pokud nevíte, o co jde, podívejte se na fotky z loňské sbírky. Jestli byste rádi přispěli do sbírky a za námi do Hartmanic se v pátek bohužel nemáte jak dostat, tak můžete přispět přímo na sbírkové konto (505 333 505/5500) anebo pošlete ze svého mobilu sms zprávu ve formě: DMS KURE na číslo 87777, čímž přispějete do nadačního fondu částkou 27,- Kč, cena DMS je 30,- Kč

baner.

Další díl z mafiánského tábora PLUS comics ze tříkrálové sbírky!!!

Comicsoví fanoušci zajásají, neboť Pídý konečně opět dodala další díl z loňského tábora. Vesměs se tento díl odehrává ve tmě a nese i příhodný název: Mafie v temnotách. Klasicky je v sekci comics anebo po přímém vstupu ZDE. A aby toho nebylo málo, je tu pro "bublinožarvce"  "comicsofily" i dlší extra věcička - comics z letošní tříkrálové sbírky /stačí kliknout anebo se na něj dostanete přes článek o sbírce 2012/. 

baner

Po dvou letech zase společně hurá do bazénu!

Tuto sobotu - tedy 25.2.2012 vyrazí náš oddíl opět do bazénu do Horažďovic. Hlavním účelem je užít si spoustu zábavy, zaplavat si, vycachtat se, zablbnout si a pro mnohé i získat bobříka plavání. Sraz je v 10 hod na náměstí v Hartmanicích. S sebou si nezapomeňte vzít plavky, ručník, sprchový gel či mýdlo, 70,- Kč na vstupné (v ceně je i dvacka do šatny), pití a svačinu. Do bazénu pojedeme auty vedoucích, a proto, kdo musí mít v autě podsedák, tak si ho taky určitě vemte! Vrátíme se okolo 13 hod.

baner

Fotosoutěž v časopisu Skaut - junák aneb máme v oddíle šikovnou fotografku!

Ti, kdo odebírají časopis Skaut - junák, už jistě vědí, že tu a tam je vyhlášena nějaká zajímavá soutěž. V říjnu byla v tomto časopise vyhlášena fotosoutěž o nejlepší portrét. Do redakce přišlo mnoho povedených fotografií a pro náš oddíl je poctou, že první místo o nejlepší portrét vyhrála jedna z našich skautek - Hanka Baborová. Pokud tedy chcete vidět vítězný snímek, podívejte se do únorového čísla časopisu Skaut - junák, nejlepší fotky jsou otištěny hned na straně 2. Fotky může posílat kdokoliv i nadále, každý díl fotoškoly, která je součástí obsahu časopisu, je nějak  tématicky zaměřen a proto je lákavé vyzkoušet si probrané téma v terénu s foťákem. Jestli chcete vidět další povedené fotky, které nafotila Hanka, můžete se mrknout na její profil na Facebooku. Nezbývá než dodat: Hani, gratulujeme!

baner

Hokejový turnaj

Již tuto sobotu, tedy 4.2.2012, se sejdeme, abychom si zahráli hokej. Sraz je v půl desáté na koupališti (bruslišti). Se startem zápasů počkáme  na příjezd dětí z Prášil. Soutěžit boudou opět družstva v počtu 3+1. Nezapomeňte si tedy doma brusle, hokejku, pití a popřípadě svačinku a v sobotu na ledě nashle!!!

baner

Tříkrálová sbírka 2012

Pro náš oddíl již tradiční akce proběhne první lednovou sobotu, tedy 7.1.2012. Sejdeme se v klubovně v 9.00 hodin a poté vyrazíme do ulic Hartmanic vybírat peníze pro Českou katolickou charitu. Tříkrálová sbírka probíhá vždy v dopoledních hodinách a protáhne se do doby lehce po obědě, tak s tím počítejte. Prášilské děti se k nám připojí po příjezu Šumavabusu a také je pak na něj doprovoíme. 

Fotogalerie z akce ZDE a zápis v sekci akce. V letošní tříkrálové sbírce se vybralo pro Českou katolickou charitu na sušicku: 172.408,- Kč, náš oddíl v Hartmanicích vybral celkem 7.778,- Kč. Všem, kdo přispěli DĚKUJEME!!!!

baner

FOTOGALERIE z Betlémského světla je ZDE.

Třetí díl comicsu aneb dárek k Vánocům od Pídý

Pro všechny comicsové fajnšmekry a fanoušky Pídý konečně vložila a nahrála na web třetí díl comicu z tábora mafie. Nese název němé tváře a pojednvá nejen o lovení bobříka mlčení. Takže než si rozbalíte dárky pod stromečkem, přelouskejte ještě nový díl comicu, který je pro vás schován ZDE.

baner

Betlémské světlo

Tento pátek se již popáté zapojíme mezi stovky českých skautů, kteří po naší vlasti rozdávají lidem světlo dovezené přímo z Betléma. Tato tradice vznikla v roce 1986  v  sousedním Rakousku  a  náš oddíl ji  v  roce  2007 přijal za vlastní. S lucerničkami nás naleznete v pátek 23.12.2011 od 16 do 18 hodin před kostelem svaté Kateřiny. Betlémské světlo také zaneseme do synagogy, kde od 17 hod. proběhne pietní shromáždění jakožto pocta zemřelému panu prezidentovi Václavu Havlovi.

baner

Fotogalerie a zápisy z nedávných výprav

Anička a Tomáš pro Vás zpracovali dokumentaci z výprav, které se konaly před nedávnem. Jedná se o víkendovou výpravu na Svatobor a pak o lacrosovou výpravu na hrádek mezi Krušci. Samozřejmě ze zápisu se můžete "proklikat" i k fotkám. Takže pokud jste na některé z výprav nebyli a chcete se dočíst, jak probíhala anebo jste se jí zúčastnili a rádi byste na ni zazpomínali, tak vzhůru do sekce akce popřípadě fotky.

baner

Jednodenní výprava s Kopym

V sobotu 19. listopadu vyrazíme společně na výpravu s Kopym. Není vybrána žádná dlouhá trasa. Půjdeme na hrádek nad Dolejším Krušcem, kde si na ohni opečeme oběd. S sebou si vezměte svačinu (něco na opečení - buřt, chleba, atd.), pití, nožík, KPZ a hlavně dobrou obuv. Pokud bude dobré počasí vrátíme se do Hartmanic přes Mouřenec. Návrat bude přizpůsoben odjezdu Šumavabusu, aby se prášiláci dostali domů (tj. pokud se půjde přes Mouřenec, návrat na půl šestou, pokud ne, tak na půl třetí. Sraz je v 10 hod u klubovny, na dojíždějící počkáme u autobusu.

baner

Registrační poplatek  pro rok 2012

Skautská registrace pro rok 2012 nepatrně stoupla a činí:
370,- Kč za jedno dítě v oddílu
640,- Kč za dvě děti v oddílu
a 810,- Kč za tři děti v oddílu
Součástí registračního poplatku je jednak částka, která se odvádí vyšším organizačním jednotkám (celorepublikové ústředí, kraj, okres, pojištění členů) ta činí 220,- Kč a dále částka do střediskové pokladny (ze které se pak hradí různé vybavení či odměny pro děti na našich akcích) a také předplatné skautského časopisu (pokud jste změnili adresu, musíte nám nahlásit novou, aby časopis dítěti chodil). OD NOVÝCH ČLENŮ POTŘEBUJEME ZNÁT RODNÉ ČÍSLO A ADRESU BYDLIŠTĚ!!! Je potřeba, aby byl poplatek uhrazen co nejdříve, a to nejpozději do 23.12.2011. Peníze budou vybírat rádci a vedoucí oddílu na schůzkách (vedoucí oddílu - Pídý bude určitě přítomna na schůzce dne 16.12.), pokud budete potřebovat potvrzení o zaplacení registrace, neváhejte mne kontaktovat: Petra Divišová- mob. 721 784 086, petra.divisova@centrum.cz 

baner

Druhý díl comicsu z tábora mafiánů

Mafie versus FBI - tak to je název druhého dílu legendárního táborového comicsu, který zaznamenává zážitky z našich táborů. Naleznete jej v populární sekci comics anebo je zde přímý odkaz. A teď už vzhůru k hltání bublin. Comicsových, samozřejmě.

baner

Dvoudenní výprava na Svatobor

První letošní výprava s přespáváním klepe na dveře. V sobotu 22.10. se sejdeme v 10hod. na náměstí v Hartmanicích, počkáme, až přijedou prášiláci a vyrazíme pěšky přes Horní a Prostřední Krušec, Nuzerov a Páteček až do Sušice. Poté vystoupáme kousek nad kapličku pod Svatoborem, kde se nachází další skautská základna. S sebou si všichni vemte dobrou obuv, pláštěnku, svačinu a pití (společné jídlo je až večeře v sobotu a snídaně v neděli, upřesníme, pokud by to byl i oběd), spacák, karimatku, hygienu, věci na přespání a cca 50,- Kč na společné jídlo. Dojíždějící samozřejmě peníze na autobus. Návrat v neděli odpoledne - tak aby prášiláci stihli autobus. Teple se oblečte, protože už je celkem zima!

baner

První díl comicsu z letošního tábora je tady!!!

Volejte sláva a tři dny se radujte! Pídý pro vás nakreslila, obtáhla, zkompletovala a nahrála první díl z tábora mafie. další díly budou pravidelně přibývat. Tento díl nese název Nadstandartní péče a je dostupný klasicky v sekci comics či po prokliknutí SEM.

baner

Zápis a fotogalerie z víkendové výpravy

Dvě party z našeho oddílu - jedna, která vyrazila ze Sušice a druhá, která vyrazila z Hartmanic (a taky z Prášil) - se sešly v Červených Dvorcích v sobotu 17. září, aby vystoupaly na vrchol kopce Sedlo. Celkem 9 dětí, 4 rádci, 3 vedoucí a 1 miminko vyrazili od místa srazu po cyklostezce do Divišova. Poté už začalo stoupání, které zintenzivnělo pod samotným vrchem.... pokud si chcete přečíst celý zápis, tak klikněte na sekci akce. Fotogalerie je ZDE.

baner

Omluva

V pátek 16.9. nebyla skautská schůzka v důsledku toho, že na ni nedorazil rádce Míra Kojzar, který přislíbil, že ji ten den povede. Všem dětem, které na něj čekaly se omlouváme, stejně tak rodičům. Je nám jasné, že pro děti, které dojíždějí to byla nepříjemná situace, a proto se snažíme zamezit opakování takové nezodpovědnosti. Tato komplikace se, doufejme, nebude opakovat. Pro jistotu zavádíme závazný přehled pro nás vedoucí a rádce, kdo kdy povede schůzku. 

baner

Jak bylo na táboře...

...se dočtete v sekci akce anebo po kliknutí SEM.

baner

Výprava na Sedlo

První výprava tohoto skautského (školního) roku je tady! V sobotu 17.9.2011 společně vyšlápneme na Sedlo. Sraz je v 10.00 na náměstí (odjezd Šumavabusem v 10.12 do Červených Dvorců) poté se přesuneme přes Páteček do Divišova a pak už do kopce až na Sedlo. Vylezeme na rozhlednu a pak se skutálíme do Sušice. Návrat domů večerním Šumavabusem. S sebou si vezměte svačinu, pití, pláštěnku, dobrou obuv na nohy a peníze na autobus (cca 30,- Kč).

baner

První schůzka v novém školním roce

Prázdniny utekly jako voda a my se sejdeme na první poprázdninové schůzce již tento pátek - tedy 2. září v 16.00 hod u klubovny. Dle počasí pak rozhodneme, jestli půjdeme ven nebo do klubovny. Stezku zatím nebudete potřebovat, musíme se domluvit, jak budou schůzky probíhat v průběhu roku.

baner

Poslední díl comicsu Piráti

Pokud už se tetelíte na nové díly comicsu z letošního tábora a nemůžete se jich dočkat, tak má pro vás Pídý dobrou zprávu. Respektive dvě. Počínaje dneškem začíná pracovat na novém comicsu o mafii a také je tu ZDE pro vás poslední díl pirátského comicsu.

baner

Prohlédněte vlasy svým dětem!!!

Dle informací jedné maminky, se objevily u její dcery po táboře ve vlasech vši. Proto prosím prohlédněte vlasy i svým dětem, které se vrátily z tábora. Děti si půjčovaly čepice (hlavně tedy skautky a Jirka), takže by vešky mohly být i na jiných hlavách.

baner

FOTOGALERIE z tábora!!!

Dříve než se vám do rukou dostane DVD s vypálenými fotkami a videi z tábora, je tu pro vás set několika desítek fotek. Přesněji řečeno je to 127 fotografií z letošního tábora. Bylo opravdu z čeho vybírat, tak se potěšte pohledem na fotky z krásných táborových dní. Klikněte SEM anebo si je najděte klasicky v sekci fotky.

baner

Táborová písnička

Pokud si jí pobrukujete a nevíte, jak znějí všechny sloky, tak je tu pro vás sepsaná celá letošní táborová písnička. Jmenuje se Mafián a najdete jí ZDE či přímo v sekci "stahuj" mezi ostatními táborovými písničkami.

baner

Zakončení skautského roku aneb schůzka obou družin

Poslední schůzka v tomto školním roce proběhne v pondělí 27.6.2011 od 16.00 hodin. Sejdeme se v krojích a vyrazíme na Ulm opéct buřty a vyhodnotit bodování. Hartmaničtí se sejdou už v 15hod na Ulmu a připraví oheň. S sebou si nezapomeňte vzít buřtík, chléb a nožík. Zároveň bude poslední šance odevzdat přihlášku na tábor a případně zaplatit za tábor v hotovosti.

baner

Sedmý pirátský táborový comics

Vzpoura. To je název již sedmého dílu, který si můžete přečíst ZDE (či klasicky v sekci comics) a ještě než začneme zažívat nová táborová dobrodružství, tak se těšte na poslední osmý díl z pirátského tábora. Snad se tu objeví ještě před prázninami.

baner

Táborové informace

Letošní tábor se bude konat tradičně na dolním Volešku (GPS: 49º12´4,8.345´´ N, 13º23´20.737´´E), a to hned na začátku prázdnin od 3.7. do 15.7.2011. Spacáky a batohy dětí se budou vybírat v neděli 3.7. od 16hod v klubovně, poté děti vyrazí autobusem do Petrovic a pěšky na tábořiště. V pátek 15.7. se cca od 19 hod bude konat závěrečný táborák, kam jsou zváni všichni rodiče, kteří si pak děti vyzvednou (kdo z dětí nebude mít v pátek odvoz, je nutné nahlásit předem - v neděli při odjezdu). Veškeré táborové informace a dokumenty naleznete v sekci stahuj. Cena za tábor je 1700,- Kč, máte možnost zaplatit i v hotovosti, a to na poslední schůzce, 27.6. mezi 17.00 a 17.30 v klubovně, kam se dostaví oddílová vedoucí.

baner

Po stopách ztracených dívek aneb zápis z březnové výpravy

Kája Hanzlík pro vás již před nějakým časem sepsal výpravu, která se konala 13. března. Cílem byl Slonní mlýn za Štěpanicemi a vy se ZDE můžete dočíst, jak tato výprava probíhala.

baner

Zápis z výpravy na Rokytu

Anička pro Vás sepsala sáhodlouhý a záživný zápis z výpravy na Rokytu, popsala při tom tři sešity a tak nebylo lekhé jej přepsat, přesto je TADY pro Vás či v sekci akce. Anička je hotová spisovatelka, která vylíčila sebemenší detaily výpravy, a tak ti, kteří na výpravě nemohli být, si po přečtení mohou udělat obrázek o tom, jaké to bylo, ba dokonce budou mít pocit, jako by tam byli s ostatními!

baner

Šestý díl comicsu Piráti


Pídý pro vás vymyslela, nakreslila a obtáhla další díl comicsu z loňského tábora. Tento díl, který je již šestým ve své sérii pojednává o dalších etapách pirátského tábora, a tak comicsové rámečky pojednávají o přístavu Port Anchor, krvežíznivých piraních, lodi duchů, bránění ale i schramstnutí kuřete a záchraně kapitánova klobouku.Práce na sedmém dílu může začít a vy už si jen vychutnávejte bubliny a obrázky z nového dílu. Buď po kliknutí SEM či klasicky přes sekci comics.
baner

Výsledky sbírky Pomozte dětem

Ve sbírce jsme v letošním třináctém ročníku vybrali do jedné kasičky 881,- Kč a do druhé 691,- Kč celkem tedy v našich dvou kasičkách na konci sbírky cinkalo a šustilo 1572,- Kč. Letošní sbírku jsme "okořenili" vtipnými kostýmy - velikonočním kuřetem a jedním přerostlým, tedy spíš slepicí. A protože sluníčko svítilo a všechny nás opalovalo (až připalovalo), tak byla slepice málem grilovaná... Sice jsme v loňské sbírce vybrali víc, ale to nevadí, příští rok nás s kasičkami v Hartmanicích uvidí zase! Podívejte se na fotogalerii z akce ZDE. Pokud byste rádi přispěli, ještě není vše ztraceno, můžete poslat SMS ze svého mobilu ve formě DMS KURE na číslo 87777 nebo poslat peníze na účet č. 505 333 505/5500. 

baner

Sbírka pomozte dětem po roce opět v Hartmanicích

Znovu věnujeme trochu našeho času pro dobrou věc a v pátek 22.dubna 2011 budeme vybírat peníze do kasiček. Sbírka POMOZTE DĚTEM proběhne od 15 do 18 hodin na náměstí v Hartmanicích. Loni jsme se zapojili již do 12. ročníku této sbírky a přispěli námi vybranou částkou ve výši 4.222,- Kč k ostatním sumám, které vybrali skauti všude po České republice. Pokud budete mít chuť přispět, tak určitě přijeďte do Hartmanic nebo přispějte na účet sbírky (č.ú.: 505333505/5500) nebo pošlete SMS z vašeho mobilu ve formě: DMS KURE na číslo 87777. Je to tak snadné!


PŘEDCHOZÍ  AKTUALITY

baner last
    1. skautský oddíl GABRETY Hartmanice                                                                                                                                                       © webdesign peedee
kontakt

Vedoucí oddílu:
Petra Divišová (Pídý)
adresa: Příkopy 76
             342 01 Sušice
mobil: 721 784086
email: petra.divisova@centrum.cz

Zástupce vůdce:
Tomáš Kočandrlefacebook


Klubovna
budova MŠ
Hartmanice 128
342 01 Hartmanice


schůzky od 16.00

každý pátek

TOPlist